Praūžė ketvirtieji „Vilniaus kino šortai“

Spalio 1-4 dienomis sostinę sujudino gyvybingas, jau ketvirtąsyk vykęs tarptautinis festivalis „Vilniaus kino šortai 2009“.

Renginio metu kino centre „Skalvija“ buvo demonstruojami trumpo metro jaunų kūrėjų filmai, vyko kūrybinės dirbtuvės, centrinėse miesto gatvėse buvo pristatytas „Atsitiktinio meno“ („ART BY CHANCE“) projektas.  

Festivalio organizatoriai yra patenkinti lūkesčius pateisinusiu renginiu, publikos, keturias dienas varsčiusios kino teatro duris, gausa. Ypatingai buvo domimasi lietuviškąją programa. Kai kurių peržiūrų metu sėdėta ir ant kėdžių, ir ant grindų, netgi stovėta.

Sekmadienį iš visų festivalio metu parodytų trumpai drūtai kalbančių juostų komisija atrinko tris geriausias. Dokumentikos kategorijoje nugalėjo Adam Palenta darbas „Pažvelk“ (Lenkija). Filme atskleidžiamos jautrumu ir vaizduote grįstos aklųjų pasaulio subtilybės. Čia pasitvirtina senas įtarimas, kad gilioms įžvalgoms reikalingos ne tik akys.

Geriausiu animaciniu filmu komisija išrinko įvairiuose festivaliuose jau pastebėtą Izibene Oñederra „Hezurbeltzak, bendras kapas“ (Ispanija). Mįslingas filmo pavadinimo žodžio „Hezurbeltzak“ tiesioginė reikšmė – „juodi  kaulai“. Tai yra žodynuose neegzistuojantis baskų kalbos žodis, naudojamas apibrėžti atskirtai, stigmatizuotai visuomenės grupei. Kiek patys esame atskirti?

Vaidybiniu filmu nugalėtoju pripažintas Lietuvoje gyvenančio armeno Marato Sargsyano filmas „Lernavan“. Kūrėjas, juosta perteikiantis tėvynės ilgesį, festivalio metu buvo išvykęs į gimtąją Armėniją. Jaunasis režisierius apdovanotas 1 kilometro ilgio kino juosta, įsteigta festivalio partnerio ir rėmėjo „Kodak“.

Dalyvauta ne tik kino peržiūrose, susidomėjimo sulaukė ir Tarptautinių kultūros programų centro „MEDIA Desk Lietuva“ organizuoti praktiniai užsiėmimai. Daug jaunuolių aktyviai įsitraukė į kūrybines „Kino ir naujųjų medijų“ dirbtuves, kuriose drąsiai leidosi į eksperimentus. Vienas kūrybinių dirbtuvių dėstytojų dr. Chris Hales neslėpė susižavėjimo lietuvaičių iniciatyva ir kūrybiškumu.

Nors rudens vakarai ir žvarbūs, oro sąlygos nesukliudė „Atsitiktinio meno“ („ART BY CHANCE“) įvykiui centrinėse sostinės gatvėse. Penktadienio ir šeštadienio vakarus nuspalvino super trumpi filmai, vaizduojantys kelionę. Gedimino ir Vilniaus gatvėmis vaikštantys piliečiai turėjo progą pažvelgti kino ekrano link ir patirti iki pusės minutės trunkantį nuotykį.

Geros nuotaikos ir veiksmo nestokoję „Vilniaus kino šortai 2009“ baigėsi su paskutiniais filmų titrais. Tačiau mintys ir išgyvenimai, kuriais dalintasi festivalio metu, dar ilgai išliks atmintyje, kad kitais metais vėl būtų pažadintos naujos idėjos ir vaizdiniai – nauji  kino šortai.


Šiame straipsnyje: Vilniaus kino šortai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių