Quantcast

Prašoma panaikinti korupcija įtariamo Vilniaus teisėjo neliečiamybę

Vilniaus apygardos prokuratūra trečiadienį kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį, prašydama kreiptis į Seimą dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo teisėjui Ryšardui Skirtunui.

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo 51 metų R.Skirtuno kabinete antradienio pavakarę buvo atlikta krata, buvo rastos kelios dešimtys tūkstančių litų, kurie galėjo būti perduoti kaip kyšis, trečiadienį pranešė STT ir prokuratūra. Įtariama, kad kyšis galėjo būti perduotas siekiant palankaus sprendimo baudžiamojoje byloje.

Galimos korupcijos bylos tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Linas Kuprusevičius BNS sakė, kad advokatams ir fiziniam asmeniui pareikšti įtarimai, trečiadienį įtarimai bus reiškiami toliau.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl prekybos poveikiu, papirkimo bei kyšininkavimo. Pasak prokuroro L.Kuprusevičiaus, įtarimai reiškiami pagal tuos pačius straipsnius, pagal kuriuos pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Įtarimai kol kas nepareikšti tik teisėjui R.Skirtunui, nes teisėjas turi teisinę neliečiamybę, baudžiamosios atsakomybės patraukimui reikalingas Seimo sutikimas.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai, tirdami galimus korupcijos faktus, antradienį įvairiose Vilniaus vietose sulaikė du advokatus ir vieną fizinį asmenį. Buvo atlikta daugybė kratų įtariamųjų darbo ir gyvenamosiose vietose, automobiliuose.

Advokatas V.P. bei pilietis L.J. buvo sulaikyti 48 valandoms. STT agentai buvo sulaikę ir advokatą S.J. Sprendimą, ar kreiptis į teismą dėl suėmimo skyrimo, priims ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras.

Po kratos R.Skirtunas pasiprašė suteikti jam nemokamas atostogas iki penktadienio, nes dėl susiklosčiusios situacijos negali nagrinėti bylų.

51 metų R.Skirtunas Vilniaus apygardos teisme dirba nuo 2007 metų gegužės.
1984-1991 jis dirbo Vidaus reikalų ministerijoje, tardytoju, Tardymo skyriaus poskyrio viršininko pavaduotoju. 1991-1993 metais buvo bendrovės „Hermes“ juristas, 1993-ųjų kovą tapo Vilniaus miestojo 1-ojo apylinkės teismo teisėju ir juo dirbo iki paskyrimo į Vilniaus apygardos teismo teisėjo pareigas.

Ikiteisminį tyrimą atlieka STT Vilniaus valdybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.


Šiame straipsnyje: STTteisėjasadvokataikorupcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
Pagarba STT Vilniaus valdybai. Kaip gali būti netikėta AT pirmininkui, kaip gali būti "smūgis", jei apie tokią korupciją būtent Vilniaus teismuose jau dukart rašė Lietuvos ryto žurnalistė L.Lavastė (pagarba jai už tai), kurią būtent Aukščiausio teismo teisėjų prašymu už tą paviešinimą persekioja generalinė prokuratūra: "Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius sakė, kad naujas korupcijos skandalas Vilniaus apygardos teisme yra smūgis visai teismų sistemai.„Čia ne tik kad garbės nedaro, bet [...], jeigu tai pasitvirtins, tai dar vienas antausis teismų sistemai, be jokios abejonės“, – BNS trečiadienį sakė G. Kryževičius."

gal

gal portretas
po rinkimų,atsiras jėga,kuri paprašys visas tarnybas ir teismus,laikytis LR įstatymų ir dirbti sažiningai.šaliai reikia sažiningų valdininkų,teisėjų,tarnautojų...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių