Pereiti į pagrindinį turinį

Prasideda "Vilniaus kino šortai 2009"

2009-10-01 15:54
Prasideda "Vilniaus kino šortai 2009"
Prasideda "Vilniaus kino šortai 2009" / Evaldo Butkevičiaus nuotr.
Turinys

Šiandien sostinėje prasideda ketvirtasis tarptautinis trumpametražių filmų festivalis "Vilniaus kino šortai". Jame šiemet – filmų peržiūros, kūrybinės dirbtuvės ir dar daugiau lietuviško kino.

Filmų kasmet daugėja

Trumpametražių filmų gerbėjai kasmet nekantriai laukia "Vilniaus kino šortų". Šiemet festivalis sulaukė dar didesnio jaunųjų kino kūrėjų susidomėjimo – organizatoriai gavo 182 filmus iš 21 užsienio valstybės. Iš jų buvo atrinkti 62 filmai, kurie bus parodyti publikai, o komisija išrinks vertus geriausiojo vardo.

Festivalyje vyks 13 trumpametražių filmų programų. "Bus spalvingų, nuotaikingų, truputį liūdnų trumpametražių filmų. Pristatysime dvi lietuviškų filmų, dvi dokumentinių filmų, animacijos, romantiškų, neeuropietiškų, kitokių filmų programas", – pasakojo festivalio koordinatorė Rimantė Daugėlaitė.

Vienas iš komisijos narių, interaktyvaus kino menininkas ir mokslininkas daktaras Chrisas Halesas iš Londono, stebėjosi, kad nors šių filmų autoriai – jauni žmonės, labai daug kūrinių dominuoja temos apie vaikus ir stipriai jaučiamas sentimentalumas.

Peržiūrėję visus filmus komisijos nariai išrinks geriausią vaidybinį, animacinį ir dokumentinį trumpametražį filmą. Geriausio vaidybinio filmo kūrėjui atiteks specialus prizas – 1 kilometro kino juosta. Laimėtojų darbus bus galima pamatyti festivalio uždarymo programoje kultūros platformoje "KultFlux" spalio 4 d. 19 val.

Mokysis iš profesionalų

Festivalyje "Vilniaus kino šortai" šiemet pirmą kartą rengiamos kūrybinės dirbtuvės "Kinas ir naujosios medijos". Jose jaunieji kino kūrėjai galės pasisemti teorinių žinių iš Estijos kino kūrėjos Dagmar Kase, o praktinius užsiėmimus ves dr.Ch.Halesas.

Teoriniuose užsiėmimuose galės dalyvauti apie 80 studentų, praktiniuose – tik 20. Juos organizatoriams teko atrinkti iš daugiau nei šimto susidomėjusių kino mėgėjų iš visos Lietuvos.
Į renginį pasidalinti patirtimi atvyko filmų kūrėjai studentai iš įvairių pasaulio šalių: Ispanijos, Bulgarijos, Lenkijos, Rusijos.

Kinas be salių

Kita šių metų festivalio naujiena – projektas "Atsitiktinis menas". Jo idėja – parodyti itin trumpus, iki 30 sekundžių filmukus viešosiose miesto erdvėse. Spalio 2 d. praeiviai galės pamatyti šiuos filmukus Vilniaus gatvėje prie kavinės "Coffee Inn", spalio 3 d. – Gedimino prospekte prie prekybos centro "Gedimino 9".

"Galime pasakyti tik tiek, kad šių filmukų tema – kelionės, o daugiau tegu žmonės pamato patys", – šypsojosi R.Daugėlaitė.

Festivalio atidarymas – šiandien 19 val kino centre „Skalvija“. Organizatoriai žada, kad jame į kino kūrimą bus įtraukti visi žiūrovai ir pataria nepraleisti unikalios progos patiems pamatyti, kas tai yra.