Pereiti į pagrindinį turinį

Poliklinika pacientus gydo kultūros receptais

2013-11-25 15:00 diena.lt inf.
Mokytojų namų nuotr.
Turinys

Lietuvoje kasdien beveik 50 žmonių išgirsta, kad susirgo vėžiu, 5 proc. iš 100 000 gyventojų turi psichikos sutrikimų, nuolat didėja žmonių, patiriančių darbe stresą, skaičius. Mokslininkai teigia, kad užpildyti kasdieninę tuštumą bei gydyti padeda... kultūra.

Vilniaus Centro poliklinika kai kuriems savo pacientams išrašo ne tik jiems būtinų vaistų receptus, tačiau ir „kultūros receptus“. Tai metų trukmės projekto „Kultūros receptas“ produktas. Projekto tikslas yra pagerinti sergančiųjų lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis psichinę, fizinę, emocinę sveikatą bei pagerinti jų gyvenimo kokybę. Tai siekiama padaryti pasitelkiant įvairias meno šakas, kultūrinius renginius. Su poliklinikos gydytojo išrašytu kultūros receptu, pacientas Vilniaus mokytojų namuose gauna bilietus į kultūros renginius.  

Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras džiaugiasi, kad jo vadovaujama institucija ir gydytojai gali prisidėti prie unikalaus projekto. „Kasdien bendraujame ir gydome daugybę pacientų, kurių kiekvieno istorija kitokia ir išskirtinė. Kai kurių ligų atvejais „kultūros vaistai” tampa geresniais pagalbininkais nei tikrieji vaistai, - pastebi K. Štaras – „Kultūros receptų“ išrašymo akcija pasiteisina – pacientai iš gydytojo gavę receptą domisi kaip pagerinti savo būklę alternatyviais metodais, šiuo atveju – kultūra“.

Tai projektas, kur atskira kultūrinė priklausomybė, socialinė padėtis ir amžius nėra svarbūs, kadangi projekto tematika apima kartų klausimą. Nuolat skatinama domėtis kultūra, mokytis įvairių meno šakų. Prie projekto prisijungė 10 kultūros įstaigų, kurios pacientams su kultūros receptu skiria bilietų į savo organizuojamus renginius.

Aptarti kultūros poveikį žmogaus sveikatai šios srities mokslininkai bei gydytojai rinksis lapkričio 26 d. Vilniaus mokytojų namuose, kur vyks praktinė-mokslinė konferencija „Meno įtaka žmogaus sveikatai“.

„Kultūros receptų“ projekto iniciatoriai tikisi, kad šis projektas taps tęstinis ir jo perspektyvoje pagerės sergančiųjų lėtinėmis ligomis psichinė, fizinė, emocinė sveikata bei jų gyvenimo kokybė. Projekto autorius Vilniaus mokytojų namai, projektą koordinuoja ir įgyvendina Centro ir Šeškinės poliklinikos, Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto globėja Agnė Zuokienė.

Paskutiniuoju projekto akcentu taps Padėkos koncertas gruodžio 16 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje, skirtas pacientams ir visiems, kas prisidėjo prie šios gražios idėjos. Kultūra gydo – tai išduoda pacientų šypsenos.