Quantcast

Policija nenuolaidžiaus girtaujantiesiems

Atšilus orams policija primena, kad girtavimas viešose vietose yra baudžiamas ir teigia aktyviai stebėsiantys galimus viešosios tvarkos pažeidėjus.                                                                  

Policiją ir visuomenę neramina viešosiose vietose pasirodantys neblaivūs ar girtaujantys asmenys. Jie trikdo kitų žmonių ramybę, kelia grėsmę miesto gyventojų ir svečių saugumui. Atšilus orams, tokių žmonių miesto gatvėse, skveruose ar parkuose gali pasirodyti daugiau, perspėja policijos atstovai.

Mėgėjams tokiu būdu atsipalaiduoti, policija primena, kad už alkoholinių gėrimų gėrimą arba girto pasirodymą viešosiose vietose yra baudžiama. Administracinių teisės pažeidimų kodekso 178 straipsnis numato, kad alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę,  užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 50 litų. 

Didesnės baudos numatytos asmenims, pakartojusiems šį nusižengimą. Girtų nepilnamečių iki šešiolikos metų pasirodymas viešosiose vietose, taip pat jų gėrimas alkoholinių gėrimų užtraukia baudą tėvams arba globėjams nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų.

Taip nusižengusiems nepilnamečiams nuo šešiolikos iki aštuoniolikos metų užtraukia baudą nuo trisdešimties iki penkiasdešimties litų.

Policija primena, kad nepilnamečiams iki 18 metų alkoholinius gėrimus vartoti ar su savimi turėti griežtai draudžiama net ne viešosiose vietose.

Pareigūnai taip pat atkreipia dėmesį, kad jog nuo šių metų įsigaliojo Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, pagal kurias fiziniams asmenims draudžiama vartoti, laikyti ir gabenti alkoholio produktus atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose, išskyrus autotransporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos.

Vilniaus policija prašo gyventojus nepažeisti viešosios tvarkos ir informuoja, jog tokių pažeidėjų elgesio netoleruos ir principingai reaguos į viešosios tvarkos pažeidimus.

Siekiant tinkamai užtikrinti viešąją tvarką, piliečių saugumą, bus organizuotos sustiprintos policinės priemonės, maksimaliai panaudojant pareigūnų pajėgas. Patruliuojant mieste išskirtinis dėmesys bus skiriamas masinių susibūrimų, pasilinksminimo vietoms, vilniečių pamėgtoms poilsio zonoms, kitoms vietoms, kuriose gali būti girtaujama ar svaiginamasi.

Policija prašo nelikti abejinga ir visuomenės: pranešti apie girtaujančius, triukšmaujančius, kitaip viešąją rimtį trikdančius asmenis, pastebėtus girtus nepilnamečius.


Šiame straipsnyje: Girtavimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių