Quantcast

Policija ir Vilniaus universiteto psichologai vienijasi prieš savižudybes

  • Teksto dydis:

Lietuvos policija kartu su Vilniaus universitetu siekia padėti savižudybes patyrusių žmonių artimiesiems ir jungia pajėgas siekdami spręsti savižudžių prevencijos problemas.

Per metus Lietuvoje nusižudo daugiau nei 1000 žmonių, didesnioji dalis – jauni ir darbingi žmonės. „Pagal savižudybių skaičių Lietuva pirmauja Europoje ir yra viena iš „lyderių“ pasaulyje. Mūsų šalies rodiklis 100 000 gyventojų yra 30, o ES šalių vidurkis yra 10, tad pagal savižudybių paplitimą trigubai viršijame ES šalių vidurkį“- teigia Vilniaus universiteto profesorė habil. dr. Danutė Gailienė.

Vilniaus universiteto psichologų atliekamu tyrimu siekiama išgirsti žmones, kurių artimieji nusižudė - kaip jie jaučiasi, kokios reakcijos sulaukia iš aplinkos – ir jiems padėti. Specialistų nuomone, tai labai svarbu, kadangi mūsų šalyje įvyksta labai daug savižudybių, tačiau apie artimųjų patirtis vis dar kalbama pusbalsiu. Nusižudžiusių šeimos po tokio įvykio neretai užsisklendžia ir nesulaukia jokios pagalbos, o parama ir pagalba šiems žmonėms dažniausiai labai reikalinga.

Prie šio tyrimo aktyviai prisijungė ir Lietuvos policija. Kadangi po kiekvienos mirties, kurios priežastis – išorinė, pradedamas ikiteisminis tyrimas, policijos pareigūnai – vieni pirmųjų, kurie bendrauja su artimaisiais. Specialistai parengė rekomendacijas, kuriomis vadovaudamiesi, pareigūnai susisiekia su artimaisiais ir skatina juos dalyvauti tyrime bei prisidėti sprendžiant šią aktualią problemą. Policijos ir Vilniaus universiteto psichologų bendradarbiavimas nesibaigia tik šiuo projektu – sutarta, kad artimiausiu metu psichologai surengs mokymus policijos tyrėjams, susiduriantiems su savižudybės problemomis ir turintiems kontaktų su nusižudžiusiųjų artimaisiais.

Kaip teigia policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla, akivaizdu, kad vien tik psichologai neišspręs šios problemos, reikia ir kitų institucijų pastangų bei rimtesnio požiūrio. „Prieš keletą metų, sutelkus visų institucijų pastangas, pavyko iki 300 sumažinti žuvusiųjų keliuose skaičių, tačiau per metus nusižudo daugiau nei 1000 žmonių, todėl pats laikas rimtai ir atsakingai spręsti šią problemą“-sako R. Požėla.

Šis projektas kol kas įgyvendinamas Vilniaus ir Utenos apskrityse, tačiau ateityje planuojama apimti visą Lietuvą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Edas

Edas portretas
Galų gale atsibudo! Gal ir finansavo bent kažkiek pagalbos linijoms skirs?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių