Quantcast

Policija ieškos dingusių sostinės Gedimino prospekto trinkelių

Vilniaus policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl po sostinės Gedimino prospekto rekonstrukcijos dingusių granito ir bazalto trinkelių.

Ikiteisminis tyrimas trečiadienį pradėtas dėl didelės vertės svetimo turto vagystės, pranešė policija.Į pareigūnus kreipėsi Vilniaus miesto savivaldybės administracija. Jos pareiškime nurodoma, kad pasigesta beveik 8800 kvadratinių metrų trinkelių už daugiau kaip 1,140 mln. litų.

Sostinės policijos pareigūnai, pradėję ikiteisminį tyrimą, tikrina ir tikrins visus viešoje erdvėje minimus atvejus, susijusius su dingusiomis trinkelėmis, teigiama pranešime.Planuojama apklausti visus Gedimino prospekto rekonstrukcijoje dalyvavusius ir už rekonstrukciją atsakingus asmenis.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja bei koordinuoja Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra.Apie dingusias Gedimino prospekto trinkeles Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas pranešė balandžio viduryje lankydamasis Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje. Jis tuomet tvirtino, kad iš pagrindinės sostinės gatvės - Gedimino prospekte - iš viso buvo išimta apie 16 tūkst. kvadratinių metrų senųjų bazalto trinkelių, o apie 9 tūkst. jų yra dingę.

A.Zuoko duomenimis, rekonstruodama įvairius objektus savivaldybė panaudojo 5 tūkst. kvadratinių metrų senųjų plytelių, dar 1,2 tūkst. kvadratinių metrų sveikų plytelių saugomos.„Nerandame, kur buvo išvežtos trinkelės vykdant trečiąjį etapą“, - tvirtino meras.

Trečiuoju etapu vadinama Gedimino prospekto atkarpa nuo Vasario 16-osios gatvės iki Žvėryno tilto.A.Zuoko teigimu, už Gedimino prospekto rekonstrukciją buvo atsakinga savivaldybės įmonė „Vilniaus kapitalinė statyba“.

Buvęs šios įmonės direktoriaus pavaduotojas, dabartinis aplinkos viceministras Stanislovas Šriūbėnas tuomet sakė esąs nustebęs dėl tvirtinimo, kad prapuolė būtent trečiuoju etapu išimtos trinkelės.„Buvo išvežta į vieną krūvą - arba į “Grindos" smėlio sandėlį, arba į troleibusų parką Viršuliškėse.

Krūvos ten buvo didelės, kaip jūs atskyrėte - čia pirmo, čia antro, čia trečio etapo, negaliu pasakyti", - tvirtino S.Šriūbėnas.Jis pabrėžė, kad savivaldybei rangovas privalėjo pateikti visas pažymas, ką, kur išvežė.Gedimino prospekto rekonstrukcija Vilniuje vyko 2002-2009 metais. Ji kainavo apie 20 mln. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių