Policija gaudo pėsčiuosius

Sostinės policijos akys krypsta į pėsčiuosius. Pastaruoju metu pareigūnai vis aktyviau baudžia kelių eismo taisyklių nesilaikančius vilniečius, o šią savaitę vykdo akciją pėstiesiems.

Rūpindamiesi pėsčiųjų  saugumu  gatvėse ir siekdami atkreipti dėmesį į jų daromus pažeidimus, šią savaitę Vilniaus policija kontroliuoja, kaip pėstieji laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų.

Ketvirtadienį policijos pareigūnai buvo pastebėti ir sostinės senamiestyje. Islandijos ir Vilniaus gatvių sankryžoje tvarkos sergėtojai drausmino ne vieną pėsčiąjį pažeidėją.

Policija primena, kad į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją.

Kelių eismo taisyklės nustato, kad pėstieji neturi peržengti perėjos ribų. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms.

Vietose, kur eismas reguliuojamas, pėstieji privalo vadovautis šviesoforais su pėsčiųjų simboliu, o kai jų nėra – transporto šviesoforų signalais. Reguliuotojo signalų pėstieji privalo paisyti net tuo atveju, jeigu jie prieštarautų šviesoforų signalams, - primena policija.
 
Eismo įvykių analizė parodė, kad vis dažniau eismo įvykiuose nukenčia per nereguliuojamas pėsčiųjų perėjas einantys pėstieji. Įžengti į važiuojamąją kelio dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį bei įsitikina, kad tai yra saugu.

Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad pėstieji dažnai įžengdami į važiuojamąją kelio neįvertina atvažiuojančios transporto priemonės greičio ir atstumo iki jos, neatsižvelgia į oro sąlygas, nesidairo į kairę ir dešinę puses ar šonines gatves, kalbasi mobiliuoju telefonu, be reikalo delsia ir stoviniuoja.

Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.
 
Sostinės policijos pareigūnai dar kartą įspėja, kad pėstieji eismo dalyviai privalo laikytis kelių eismo taisyklėse numatytų pėsčiųjų reikalavimų.

Pernai metais Vilniaus apskrityje žuvo 53 pėstieji (tai sudarė daugiau nei 45 proc. visų eismo įvykiuose žuvusiųjų), 43 žuvo tamsiuoju paros metu, Vilniuje – 24 pėstieji (tai sudarė 57 proc. visų eismo įvykiuose žuvusiųjų), 15 žuvo tamsiuoju paros metu.

Šiais metais Vilniaus apskrityje eismo nelaimėse jau žuvo 13 pėsčiųjų, iš jų 11 – tamsiuoju paros metu, Vilniuje žuvo 9 pėstieji, iš jų 8 – tamsiuoju paros metu.


Šiame straipsnyje: perėjapėstieji

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių