Policija apie „Didįjį šeimos gynimo maršą“: matėme, kad karantino reikalavimų žmonės nesilaikė

Šeštadienį Vilniaus Vingio parke į pagrindinį „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ renginį susirinko maždaug 10 tūkst. žmonių. Asmenų čia sugūžėjo daugiau nei buvo leista Vilniaus savivaldybės išduotame leidime. Policijos atstovas teigia, kad įvertinus situaciją, veikiausiai bus kreiptasi į organizatorius dėl karantino reikalavimų nesilaikymo.

Kaip skelbta anksčiau, leidimą išdavusios Vilniaus savivaldybės teigimu, renginyje dalyvauti galėjo iki 7 tūkst. žmonių.

Kokių veiksmų dėl šios situacijos žada imtis policija? „Niekas tiksliai dalyvių neskaičiavo ir neregistravo, tai tikslaus skaičiaus niekas ir nežino. Organizatorių elgesį ir veiksmus įvertinsim. Akivaizdžiai matėsi, kad tikrai nebuvo užtikrinta ir laikomasi karantino reikalavimų. Bus išnagrinėta, įvertinta ir bus priimti sprendimai, – portalui kauno.diena.lt sekmadienį sakė Policijos departamento atstovas sakė Ramūnas Matonis. – Daug žmonių buvo be kaukių, nebuvo laikomasi saugių atstumų. Ir patys organizatoriai to nedarė.“

Anot jo, rimtų incidentų Šeimos gynimo marše nebuvo užfiksuota. „Tik smulkmenos“, – sakė pašnekovas.

Primename, kad akcijos dalyviai siekė išreikšti protestą prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą.

Parke besibūriavę žmonės nešėsi Lietuvos trispalves ir istorines vėliavas, dėvėjo tautinę atributiką. Nuo renginiui skirtos scenos skambėjo muzika, buvo skanduojama „Lietuva, Lietuva“. Dalyviai sugiedojo šalies himną.


Vilnietė Olga teigė čia atėjusi „solidarizuotis su visais kitais, kurie šeima laiko mamą, tėtį ir vaikus“.

„Su tais, kurie nori gyventi laisvai, mąstyti laisvai, kad nebūtų primetinėjamos kažkokios mąstymo, vaikų auklėjimo normos. O šiaip smagu, kad žmonės solidarizuojasi, kad kažkas bunda širdyse gražaus“, – BNS aiškino 35-erių moteris.

 

Iš Alytaus atvykusi 35-erių Žaneta Kazakevičienė teigė nesanti prieš homoseksualius asmenis, tačiau pabrėžė, kad šeimą sudaro vyras ir moteris, todėl „negalima reikalauti tokių įstatymų, kuriais paminami šeimos pagrindai“.

„Esame už šeimą, už valstybę, už gražią valstybę, už gražią Lietuvą, o svarbiausia – už Konstituciją“, – sakė moteris.

Ji pabrėžė, kad homoseksualūs asmenys turi „prisitaikyti prie visuomenės, o ne ją perkonstruoti“.

„Mes baiminamės, kad priėmę tam tikrą įstatymą, įteisins jų santuoką, tai jie kitu atveju reikalaus įvaikinti vaikus ir klausimas iškyla tuomet, iš kur tuos vaikus ims“, – pridūrė su šeima į renginį atvykusi moteris.

Maršo iniciatoriumi ir vadovu nurodomas buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius, tarp organizatorių yra ir humoristas Artūras Orlauskas, Nacionalinio susivienijimo narys Algimantas Rusteika, tinklalapio infa.lt vadovas Arvydas Daunys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
policija vakar nebuvo Palangoj?

POLICININKAI IRGI TURI ŠEIMAS

POLICININKAI IRGI TURI ŠEIMAS portretas
Vadinasi, Maršo dalyviai ir už juos, jų šeimas važiavo ir žygiavo

žemaitis

žemaitis portretas
GAL NEAPSIMESKIT DURNEIS AR AFERA SUMASTET DUODA LEIDIMA 7000 I PARKA IR NORI KAD ŠITIEK ŽMONIU PARKE KAS DU METRUS SUTILPTU STOVĖTI
VISI KOMENTARAI 48
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių