Po R.Šalaševičiūtės vadovaujama įstaiga - sprogimas, yra sužeistų (papildyta)

Pirmadienio ryte sostinėje, pastate, kur įsikūrusi Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga ir Lietuvos socialdemokratų partijos būstinė, nugriaudėjo sprogimas. Per incidentą keli žmonės nukentėjo, darbuotojai iš pastato evakuoti.

Papildyta: Pirmadienio pavakarę ekspertai dar neturėjo aiškaus atsakymo, kas sukėlė sprogimą. "Tai gali užtrukti", - sakė Vilniaus apyagardos vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius.

Žinių dėl ko įvyko sprogimas nebuvo gavęs ir Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius. Jo teigimu, jį pasiekiančios sprogimo versijos yra labai prieštaringos. Ekspertai jau neigia, kad sprogimą galėjo sukelti kažkokie milteliai, vėl bandoma grįžti prie pradinės dujų nuotekio versijos. "Nežinau iš kur gali būti dujos pastate, kuriame dujų nėra", - kalbėjo A.Butkevičius.

Pranešama, kad per sprogimą sužeisto vyro sveikatos būklė yra stabili, jam diagnozuoti 1-ojo laipsnio rankų ir veido nudegimai. 

Neatmeta, kad susiję su Kauno įvykiais

Kaip portalui pirmadienį sakė Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė, sprogimas nugriaudėjo Lietuvos socialdemokratų partijos būstinėje, esančioje iškart po R.Šalaševičiūtės vadovaujama įstaiga. Kontrolierė neatmeta, kad šis įvykis gali būti susijęs su visą Lietuvą sukrėtusios mažametės mergaitės galimo tvirkinimo byla ir dviejų žmonių nužudymu Kaune.

„Kas gali paneigti, kad tai nesusiję. Dabar ant mūsų įstaigos toks puolimas buvo prasidėjęs“, - pirmadienį portalui telefonu kalbėjo R.Šalaševičiūtė ir tikino, kad gavusi Drąsiaus Kedžio skundus dėl galimo jos dukros tvirkinimo, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga aktyviai šia istorija domėjosi.

Sustiprinta R.Šalaševičiūtės apsauga

Paklausta, ar po šiandienos incidento, jos apsauga dar labiau nebuvo sustiprinta, moteris tai patvirtino.

„Apsauga man buvo skirta nuo praėjusio antradienio. Šiuo metu ji yra dar labiau sustiprinta“, - kalbėjo R.Šalaševičiūtė ir nurodė, kad šiuo metu žmonės yra evakuoti iš pastato.

Apdegęs žmogus išvežtas į ligoninę

Lietuvos socialdemokratų partijos būstinėje dirba „Aras“ ir kriminalistai. Iš karto po incidento policija uždarė eismą Šventaragio ir Barboros Radvilaitės gatvėmis. Jis vėl buvo atnaujintas maždaug po dviejų valandų.   

Portalo žiniomis, per sprogimą vienas žmogus apdegė ir buvo išvežtas į ligoninę. Tai tame pačiame kabinete dirbęs jaunas vyras, vieno projekto koordinatorius. Kitam nukentėjusiajam prireikė minimalios medikų pagalbos, ji suteikta vietoje.

Incidento priežastys kol kas neįvardijamos

Į įvykio vietą atvykęs Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras R.Jancevičius, plačiau apie šį incidentą su žurnalistais buvo nelinkęs kalbėti ir tikino, kad sprogimo priežastys kol kas nežinomos.

Pasak R.Jancevičiaus, sprogimo pėdsakai pastato viduje akivaizdūs, todėl jau po poros valandų ekspertai turėtų atsakyti į klausimą, koks sprogmuo sprogo.

Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras neigia iš kažkur atsiradusią versiją, jog sprogimas galėjo įvykti dėl dujų nuotekio, mat šiame pastate dujų nėra.

Pirmasis versiją apie dujas iškėlė socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas Justas Pankauskas. Iškart po įvykio į lauką išėjęs socialdemokratas žurnalistams pasakojo, kad jis dirbo gretimame kabinete, o iškart po sprogimo, užbėgo pas kolegas. Neva, šie jam ir pasakė, kad sprogimas nuaidėjo tuo metu, kai vienas iš kabinete sėdinčiųjų bandė žiebtuvėliu prideginti kažkokį iš švarko išlindusį siūlą.

Vėliau jis apie tai jau nebeužsiminė. Tik paaiškino, jog kaip fizikas sprogimo garsą gali palyginti su dujų sankaupos sukeltu sprogimu.

Sprogimas nuaidėjo apie 9.20 val. "Visas pastatas sudrebėjo. Tuo metu buvau savo kabinete, pažiūrėjome pro langą, žiūrime ant šaligatvio voliojasi dokumentai", - pirmąsias minutes po sprogimo prisiminė R.Šalaševičiūtė.

Ant šaligatvio išlėkė ne tik dokumentai, bet ir sudraskytos žaliuzės gabaliukai. Keli jų pakibo ant netoliese augančio medžio šakų.

R.Šalaševičiūtė sulaukė grasinimų

Nors R.Jancevičius šio sprogimo nelinkęs sieti su Kauno įvykiais, R.Šalaševičiūtė tokios galimybės neatmeta. "Ką aš pirma pagalvojau, su kuo susiejau? Šiandien nieko sieti negaliu, bet kai šiandien yra šitiek agresijos, šitiek kaltinimų, galima pagalvoti visko", - sakė Vaiko teisių apsaugos kontrolierė.

Kilus skandalui dėl kruvinųjų Kauno įvykių, kai laikinojoje sostinėje buvo nušautas teisėjas ir moteris, o šių žmonių nužudymu įtariamas neva tvirkintos mažametės tėvas Drąsius Kedys, R.Šalaševičiūtė yra sulaukusi grasinimų elektroniniu paštu.

R.Šalaševičiūtės teigimu, juose nebuvo tiesiogiai pasakyta, jog ji bus nušauta ar užmušta, tačiau tie laiškai buvo labai nekorektiški. Vis dėlto Vaiko teisių apsaugos kontrolierė teigė į šiuos grasinimus labai nekreipusi dėmesio, nes panašių buvo sulaukusi ir anksčiau. "Bet kokioje situacijoje yra dvi pusės. Viena būna patenkinta, kita - ne", - kalbėjo ji.

Pedofilija - problema   

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė pripažįsta, jog D.Kedžio atveju, prokurorai per daug vilkino tyrimą. Tai ji pasakė, vos tik gavusi D.Kedžio pareiškimą ir sulaukusi atsakymo iš Kauno apylinkės prokuratūros, kurios žinioje tuo metu buvo pedofilijos byla.

"Tokios bylos negali būti vilkinamos", - pabrėžė R.Šalaševičiūtė.

Pasak jos, pedofilijos problema Lietuvoje tikrai egzistuoja. Pernai ir šiemet iki rugsėjo 20 d. Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga yra gavusi 27 prašymus pradėti ikiteisminius tyrimus dėl galimos pedofolijos. Daugumoje atvejų vaikus, kaip įtariama, tvirkino giminaičiai arba artimi žmonės. Kai kurie šių tyrimų iki šiol nebaigti. NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių