Quantcast

Po renovacijos – saulės kolektoriai ant namo stogo

  • Teksto dydis:

Daugiabučių gyventojai renovuoja namus ne tik apšiltindami juos, keisdami šildymo sistemas, bet ir įrengdami atsinaujinančius energijos šaltinius naudojančius įrenginius, rodo pastatų administravimo įmonių grupės „ADMI“ duomenys. Pasinaudoję valstybės teikiama parama, sumanūs gyventojai ne tik užsako populiariausius namo renovavimo darbus, bet ir įsirengia saulės kolektorius ant pastato stogo.

Sostinės Baltupių gyvenamojo rajono Didlaukio gatvėje esančiame 18 butų name vyksta jau antrasis renovacijos etapas: jo metu ant pastato stogo baigiami įrengti saulės kolektoriai, kurie bus naudojami vandeniui pašildyti. Tokiu būdu gyventojai sumažins išlaidas šilumos energijai.

„Mūsų namo gyventojai sutarė pasinaudoti renovacijai teikiama valstybės parama ir papildomai prisidėti savo lėšomis, kad būtų atlikti ne tik įprasti atnaujinimo darbai, bet ir įrengti saulės kolektoriai ant namo stogo. Tikimės, kad investicijos atsipirks ne tik mažesnėmis šildymo išlaidomis, bet ir išaugusia name esančių butų verte“, – sako Didlaukio g. 54-ojo daugiabučio namo bendrijos pirmininkė Nijolė Kutkienė.

Šio namo renovacijos pirmojo etapo metu buvo pakeisti langai, durys, apšiltintos sienos. Antrajame etape valstybės parama panaudota stogui apšiltinti, atnaujinta šildymo sistema įrengiant modernius termoreguliatorius, išvalyta ventiliavimo sistema, atlikti kiti darbai.

„Iniciatyvūs gyventojai pasirūpina ne tik namo renovavimu, bet ir naujoviškais energijos taupymo sprendimais. Atnaujinus šildymo sistemą bei įrengus saulės kolektorius vandens pašildymui, galima sutaupyti net iki 40 proc. išlaidų šilumos energijai“, – sako namą prižiūrinčios pastatų administravimo direktorius Vidas Paršeliūnas.

Pasaulinės būsto dienos proga Didlaukio g. 54-ojo daugiabučio namo bendrijos pirmininkei N. Kutkienei skirtas apdovanojimas už inovatyvius būsto renovavimo projektus. Jungtinių Tautų sprendimu Pasaulinė būsto diena minima spalio pirmąjį pirmadienį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių