Pereiti į pagrindinį turinį

Po ilgos pertraukos oro tarša Vilniuje beveik neviršijo normos

2009-04-29 18:31
Po ilgos pertraukos oro tarša Vilniuje beveik neviršijo normos
Po ilgos pertraukos oro tarša Vilniuje beveik neviršijo normos / Redo Vilimo (BFL) nuotr.
Turinys

Vilniečiams – geros naujienos. Trečiadienį kietųjų dalelių koncentracija mieste po ilgo laiko beveik neviršijo normos.

Nustatyta, kad taršos ribinė vertė per parą neturi viršyti 50 mikrogramų viename kubiniame metre. Oro taršos matavimo stotis Lazdynuose trečiadienį fiksavo 47 mikrogramus, Žirmūnų stotis – 50. Kietųjų dalelių koncentracija nuo normos vis dar nukrypusi tik Savanorių prospekte – 57 mikrogramai viename kubiniame metre.

Aplinkos ministerijos Aplinkos kokybės departamento Atmosferos skyriaus vyriausioji specialistė Elena Auglienė portalui sakė, kad tarša kai kuriose sostinės vietose per pastarąją parą sumažėjo perpus.

Savanorių prospekte pirmadienį stotis fiksavo 93 kietųjų dalelių mikrogramus viename kubiniame metre.

Miesto ūkio departamento direktoriaus pavaduotojas Antanas Mikalauskas tikino, kad situacija Vilniuje pasitaisė tikrai ne dėl antradieninio Aplinkos ministerijos grūmojimo, kai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio regionų aplinkos apsaugos departamentų darbuotojams nurodyta nedelsiant patikrinti, kaip vykdomi savivaldybių sudaryti aplinkos apsaugos priemonių, susijusių su oro kokybės valdymu, planai.

„Planavome gatves plauti tik ketvirtadienio naktį, tačiau dėl pakilusio vėjo ir baisiai šoktelėjusios taršos tą padarėme dviejomis dienomis anksčiau. Antradienio naktį palaistėme magistralines Vilniaus gatves: Savanorių ir Konstitucijos prospektus, Žirmūnų ir Kareivių gatves“, - pasakojo A.Mikalauskas.

Per ilgąjį savaitgalį, kai sostinė šurmuliuos kaip niekada daug renginių, senamiesčio gatves planuojama plauti net dukart.

Gatvių plovimo mašinų vizitai mieste kainuoja apie 2,7-3 tūkst. litų. Iš viso gatvėms plauti savivaldybės biudžete šiems metams numatyta 80 tūkst. litų – beveik perpus mažiau nei pernai, kai tam tikslui buvo atseikėta 150 tūkst. litų.