Quantcast

Pirmoji santuoka ne metrikacijos skyriuje įvyks Bajorų rūmuose

Jaunavedžių pora spalio 10 d. amžiną meilę ir ištikimybę prisieks ne Vilniaus civilinės metrikacijos skyriuje, bet Bajorų rūmuose, įsikūrusiuose Trakų Vokėje. Tą portalui penktadienį patvirtino Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Ilona Jurgutienė.

Spalio 10-ąją bus galima įrašyti kaip dieną, atvertusią naują santuokos sudarymo tradicijų Vilniuje lapą.

Santuokų rūmų darbuotojai jau žino, kad dar šiemet jiems poras tuokti teks ir Verkių rūmuose. „Žmonės skambina ir teiraujasi, ar galėtų įžadus duoti Belmonte, įvairiose kavinėse“, - pasakojo I.Jurgutienė.

Tuoktuvės Belmonte numatytos spalio 10 ir 24 dienomis. Kitų metų rugpjūtį jaunavedžiai įžadus duos restorane "Riviera".

Prašymų sutuokti ant stogo ar kitose neįprastose vietose esą dar nesulaukta. „Žmonės labai kruopščiai renkasi. Lietuviai konservatyvūs. Nemanau, kad užsigeistų tuoktis ypač keistose erdvėse. Bent jau kol kas su tokiais nesusidūrėme“, - svarstė I.Jurgutienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad metrikacijos skyriaus darbuotojai turi teisę spręsti, ar vieta tinka santuokos ceremonijai: vertinama, ar ji neprasilenkia su morale, ar nekenkia viešajai tvarkai ir aplinkinių gerovei, ar nekelia grėsmės sveikatai. 

Vilniaus rotušė, Tauro kalnas, Gedimino pilis, Verkių dvaras ir Pučkorių atodanga – tokias pagrindines vietas tuoktuvėms yra įvardijęs sostinės savivaldybės Ryšių su visuomene vyriausias specialistas Mindaugas Savickas.

Tačiau netradicinių vietų santuokoms sąrašą miesto valdžia žada svarstyti bent iki gruodžio.

Sostinės vicemeras Vidmantas Martikonis, ne kartą viešai bodėjęsis Vilniaus santuokų rūmais, yra tikinęs, kad reprezentacinėmis miesto vietomis apsiribota nebus. Girdi, jis asmeniškai santuokoms siūlysiąs ir egzotiškesnių variantų.

"Mes į šį reikalą pažiūrėsime demokratiškiau ir liberaliau. Jei jaunieji nori tuoktis ant stogo – galbūt ir tai galima. Arba oro balione. Juk šis įvykis turėtų įsiminti visam gyvenimui, kad jaunieji dar ir anūkams papasakotų", – savo poziciją dėstė V.Martikonis.

Idėja tuoktis ne tik santuokų rūmuose gimė  Teisingumo ministerijos iniciatyva. Nuspręsta nuo rugsėjo jauniesiems leisti įžadus vienas kitam duoti ne tik civilinės metrikacijos įstaigose, bet ir įvairiose reprezentacinėse vietose, pavyzdžiui, parkuose, pilyse ir pan.

Jau dabar būsimi jaunavedžiai prasitaria, kad dėl išskirtinės atmosferos ir galimybės tuoktis savarankiškai pasirinktame kampelyje paklotų ir daugiau nei 210 litų. Būtent tokia suma šiandien numatyta už teisę rinktis ceremonijos vietą.

Tiesa, Kaune pageidavimų tuoktis netradicinėse vietose kol kas nesulaukta.


Šiame straipsnyje: vestuvėssantuoka

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių