Quantcast

Pirmakursės kyšio reikalavusį VGTU dėstytoją įdavė STT (papildyta)

Sulaikytas kyšininkavimu įtariamas Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) matematinio modeliavimo katedros dėstytojas V.K.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė sulaikiusi įtariamąjį ir ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje pradėjusi penktadienį.
Apie galimą kyšininkavimą STT pranešė Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS). Per kratą iš dėstytojo paimti jam studentų grupės perduoti pinigai.
V.K. įtariamas kyšio reikalavimu ir priėmimu už sėkmingą matematikos egzamino išlaikymą.

Kyšio reikalavo atvirai

LSAS prezidentė Indrė Vareikytė portalui pasakojo, kad aštuonioms pirmo kurso VGTU studentėms kyšio ėmimu įtariamas dėstytojas įžūliai ir nedviprasmiškai leido suprasti, kad egzamino išlaikymas turi savo kainą.

Merginoms esą buvo pasakyta, kad norėdamos už egzaminą gauti teigiamą įvertinimą, jos turės susimokėti. Tokius signalus dėstytojas studentėms siuntė apie mėnesį. Kyšio reikalaujama buvo įvairiais būdais: SMS žinutėmis, elektroninio pašto laiškais, studentės netgi turi audio įrašą.

„Labai džiaugiamės, kad pirmakursės nepasidavė spaudimui ir nepabijojo apie tai papasakoti mums. Jos pasielgė tikrai drąsiai“, - džiaugėsi I.Vareikytė.

Į STT pareigūnus LSAS kreipėsi antradienį. „STT sureagavo tiesiog žaibiškai. Penktadienį pareigūnai jau atliko dėstytojo kratą“, - pasakojo I.Vareikytė.
Ji tikisi, kad pirmakursių, įdavusių nesąžiningą dėstytoją, poelgį akademinė bendruomenė įvertins teigiamai. „Bendraujame su merginomis, jei prireiks ginsime jas. Tikimės, kad sulaikyto dėstytojo kolegos nesiims keršyti pirmakursėms, juk tai universitetui garbės nedaro“, - kalbėjo I.Vareikytė.

Dėstytojas sukrėstas?

Interneto komentatoriai rašo, kad kyšininkavimas VGTU yra taip paplitęs, kad šį reiškinį vertėtų vadinti labiau taisykle nei išimtimi. Internautai įvardija ir STT kyšio ėmimu įtariamo dėstytojo tapatybę. Vaidas Keblikas – taip STT nurodytus įtariamojo inicialus V.K. iššifruoja portalų lankytojai.

Iš tikrųjų, Matematinio modeliavimo katedros darbuotojų sąraše nurodomas tik vienas tokias vardo ir pavardės raides turintis dėstytojas – lektorius V.Keblikas. Jis VGTU dirba nuo 2004 metų.

VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto, kurio sudėtyje yra Matematinio modeliavimo katedra, dekanas Antanas Čenys su darbuotoju sakė nekalbėjęs nei akis į akį, nei telefonu. Į skambučius pavaldinys neatsako. „Jis – jaunas dėstytojas, neseniai apsigynęs daktarinę disertaciją. Manau, jis dabar labai sukrėstas“, - kalbėjo A.Čenys. Jei įtarimai ėmus kyšį pasitvirtintų, dėstytojui vietos universitete esą neliktų. Kol kas jis nušalintas nuo paskaitų ir nuo egzaminų.

Nori prisidurti prie algos

STT paviešintam atvejui tirti universitete sudaryta speciali komisija. „Klausimas, ar dėstytojas būtų pašalintas, ar tiesiog neatnaujinta iki mokslo metų galo pasirašyta darbo sutartis, priklausys nuo to, kaip greitai gausime atsakymus. Kol kas esu gavęs tik vienos pusės informaciją, norėčiau išklausyti ir kitą nuomonę“, - sakė dekanas.

Jis pabrėžė netikįs, kad pakišos tapę VGTU sistema. „Mano vadovaujamame fakultete dirba 230 žmonių, tarp jų gali būti visokių. Tačiau situacija niekada nebūna vienpusė. Gal pasitaiko dėstytojų, prie algos norinčių prisidurti, tačiau turbūt randasi ir studentų, kurie per egzaminus nori praslysti lengviau“, - svarstė A.Čenys.

Jam pasirodė įtartina, kad dėstytoją kyšio reikalavimu kaltinančios studentės pirmiausia nesikreipė į dekaną. „Į nusiskundimus tikrai būtų atsižvelgta. Dabar kyla abejonių, ar tai ne specialiai daroma“, - kalbėjo A.Čenys.

Šešėliai – ir Šiauliuose

"STT džiugina toks Lietuvos studentų atstovybių sąjungos narių sąmoningumas, atsakingumas ir pilietiškumas", - teigiama pirmadienį išplatintame STT pranešime.
Tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
Portalas primena, kad sausį į STT akiratį pateko Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto Vadybos katedros dėstytoja J.S. Ji buvo įtariama reikalavusi ir priėmusi 200 litų kyšį už egzamino teigiamą įvertinimą. Netrukus rektoriaus sprendimu ji atleista iš pareigų.


Šiame straipsnyje: kyšisSTTdėstytojasVGTU

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių