Pirmąjį VU rektorių P. Skargą siekiama paskelbti palaimintuoju

  • Teksto dydis:

Pradėtas pirmojo Vilniaus universiteto (VU) rektoriaus Petro Skargos beatifikacijos - mirusiojo pripažinimo buvus palaimintuoju - procesas.

Pietų Lenkijos jėzuitų provincijos tėvas provincijolas Jakubas Kolaczas (Jakubas Kolačas) oficialiai paskelbė informaciją apie pradėtą jėzuitų teologo, pirmojo VU rektoriaus P.Skargos beatifikacijos procesą ir paviešino Krokuvos arkivyskupo metropolito kardinolo Stanislawo Dziwiszo (Stanislavo Dzivišo) pasirašytą ediktą. Jame kreipiamasi į visus tikinčiuosius su prašymu pateikti kurijai dokumentus, susijusius su P.Skarga, pranešė VU.

Tai pirmasis formalus žingsnis link beatifikacijos proceso. Romos katalikų bažnyčioje jis reiškia mirusiojo paskelbimą palaimintuoju.

Raginimai pradėti beatifikacijos procesą pasigirdo dar 2012 metais, kai buvo švenčiamos P.Skargos mirties 400-osios metinės.

P.Skarga 1574 metais tapo Vilniaus jėzuitų kolegijos vicerektoriumi, o 1579–1582 metais – pirmuoju Vilniaus universiteto rektoriumi. Jis buvo aktyvus kontrreformacijos veikėjas, publicistas, pamokslininkas, pasižymėjęs nepaprasta iškalba ir gebėjimu įtikinti.

Universiteto spaustuvėje išspausdintas ir vienas populiariausių P.Skargos veikalų „Šventųjų gyvenimai“, dar autoriui esant gyvam išleistas septynis kartus ir sulaukęs 25 leidimų.

Šis aktyvus vieningos krikščionių bažnyčios gynėjas daug prisidėjo prie katalikų ir stačiatikių unijos sudarymo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių