Iš Pilies gatvės prekybininkai iškelti prie Aušros vartų

  • Teksto dydis:

Po kelis mėnesius trukusių derybų, reaguojant į Kultūros paveldo departamento, Vilniaus arkivyskupijos kurijos, Vidaus reikalų ministerijos, gyventojų, patalpų savininkų skundus ir prašymus, nuspręsta Pilies gatvėje esančius prekybos įrenginius perkelti į aikštelę esančią netoli Aušros vartų (Aušros Vartų g. – Daukšos g. sankryžoje), informuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Su prekybos įrenginius Pilies gatvėje eksploatavusiais prekybininkais kelis mėnesius derėtasi, tartasi siekiant surasti naują prekybos tautodailės gaminiais vietą sostinėje. Ieškant kompromiso, siūlytos įvairios vietos, pavyzdžiui, Tymo turgus. Patvirtinus naują prekybos tautodailės gaminiais schemą, nuspręsta perkelti į turistų ypač lankomą Senamiesčio gatvę – Aušros vartų.

„Sutvarkius Pilies ir Šventaragio gatvių sankryžą, įrengus modernius dviračių stovus imtasi svarstyti prekybos įrenginių iškėlimą. Jie užstojo gražiausios ir seniausios miesto gatvės vaizdus. Derėjomės ir ieškojome visiems tinkamo varianto. Šiandien iškėlėme juos į kitą gausiai turistų lankomą vietą, prie Aušros vartų ir Daukšos gatvių sankryžos“, - kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės Ekonomikos ir investicijų departamento direktorius Vytautas Grinius.

Daugelio prekybininkų leidimai prekiauti jau yra pasibaigę. Vis dėlto nė vienas iš jų nesutiko nutraukti savo veiklos ir vykdyti teisėto Vilniaus miesto savivaldybės reikalavimo perkelti savo prekybos įrenginius į kitas jiems siūlomas vietas. Prekybininkai taip pat žinojo, kad teisė prekiauti Pilies gatvėje jiems yra suteikta laikinai ir bet kuriuo metu gali būti panaikinta.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių