Quantcast

Pilaitėje antrus metus skleisis bendruomenės daržas

 

Trečiadienį, 18 val., Vilniaus Pilaitės mikrorajono kultūros centro „Beepart“ dirbtuvių teritorijoje startuoja „Veiklus jaunimas“ programos remiamas jaunimo iniciatyvos projektas „Bendruomenės daržas“. Pirmojo daržo atidarymo šventės metu vilniečiai, Pilaitės bendruomenės nariai, žalieji į jau parengtas lysves sodins daržovių sodinukus, sės sėklas, klausysis paskaitos apie biodinaminės žemdirbystės pagrindus.

„Jau antrus metus iš eilės kuriame daržą Pilaitėje. Šiemet mums padeda savanoriai, kurių dėka padidinome daržo plotą ir kviečiame daugiau žmonių kartu kurti erdvę, kurioje norėtųsi susitikti, bendrauti, kartu mokytis ekologijos ir pasidalinti žiniomis apie sveiką gyvenseną, paprastus būdus daržovių patiems užsiauginti mieste. Be to, tai puiki mokymosi erdvė sodų ir kaimų neturinčiam jaunimui. Čia jie gali pažinti daržovių auginimo paslaptis ir patys pagal galimybes prisiliesti prie šio proceso“, - sako susivienijimo Žali.LT koordinatorė Virginija Vingrienė.

Daržas Vilniuje daug kam atrodo neįprastai, tačiau Žali.LT organizacijos patirtis rodo, kad jo įkūrimas pasiteisina. Miesto sodas tampa vieta burtis ir kalbėti apie ekologiją, maisto svarbą, dalintis idėjomis, kartu spręsti bendruomenei iškilusias problemas.

„Daržo tikslas nėra užauginti kuo daugiau daržovių. Veikiau tai erdvės bendravimui, bendrai veiklai kūrimas. Projekto metu tikimės, kad tokie sodai atsiras ir kituose Vilniaus rajonuose ir jei ne šiemet, tai kitąmet išsiplės ir taps traukos zonomis“, - sako projekto dalyvis Donatas Vaičius.

Tai, kad miesto sodų idėja pasiteisina rodo ir praėjusių metų patirtis. Daržas Pilaitėje susilaukė vietos bendruomenės, mokyklų mokinių, darželinukų ir net užsienio svečių susidomėjimo. Šiemet Pilaitės daržas bus įtrauktas ir į vienos turizmo agentūros organizuojamų ekskursijų po Vilnių sąrašą.

Projektas „Bendruomenės daržas“ yra finansuojamos „Veiklus jaunimas“ programos. Pranešimas atspindi subsidijos gavėjo, bet ne Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, kuri neatsako už medžiagos turinį ir už galimą informacijos panaudojimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių