Perspėja: Santaros klinikose kilus gaisrui ugnis išplistų žaibiškai

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) ekspertų atliktas tyrimas rodo, kad Santaros klinikose ir kai kuriuose kituose tirtuose pastatuose kilus gaisrui, jis žaibiškai išplistų dėl degių ir reikalavimų neatitinkančių fasado plokščių, rašo portalas 15min.lt.

„Šios plokštės dega lyg medis. Tad jeigu kiltų bent nedidelis buitinis gaisras Klinikų viduje, ugnis išplistų labai greitai“, – sako PAGD atstovas Vytas Vaičaitis.

Ekspertai atsitiktinai išsirinko 15 pastatų, iš kurių 5 pastatai jiems pasirodė padengti degiomis aliuminio kompozito plokštėmis. Vienas tų pastatų – 2015 metais rekonstruotos Santaros klinikos.

Po atlikto pastato plokštės tyrimo nustatyta, kad medžiaga yra ne A klasės, kaip nurodyta dokumentuose, o E gaisringumo klasės – ypač degi.

Dabar aiškinamasi, kas galėjo klastoti dokumentus – rangovai, tiekėjai ar gamintojai. Aplinkos ministerija jau kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) bei Generalinę prokuratūrą.

PAGD atstovo duomenimis, E degumo klasės plokštės kvadratinis metras kainuoja 20–25 eurus, o nedegios A klasės – 35–40 eurų.

„Pagal projektą visas fasadas turėjo būti tik iš nedegių medžiagų, tačiau kažkas, matyt, nusprendė pataupyti. Tai turėtų išsiaiškinti tarnybos“, – sakė aplinkos viceministrė Rėda Brandiškauskienė.

Ministerijos skaičiavimais, Santaros klinikas dengiant pigesnėmis ir ypač degiomis plokštėmis, galėjo būti „sutaupyta“ apie 100 tūkst. eurų.

Santaros klinikos ketina atlikti ir savo tyrimą. Šiuo metu rengiami dokumentai ir artimiausiu metu bus paskelbtas ekspertizės paslaugų viešasis pirkimas.

„Tikimės išsiaiškinti, kokiomis plokštėmis rangovai yra padengę mūsų klinikų fasadą“, – teigė klinikų atstovė spaudai Gitana Letukienė.

Dokumentuose nurodytos degumo klasės neatitinka ir Abromiškių reabilitacijos ligoninė, ir Alytaus profesinio rengimo centras, ir Varėnos „Žilvičio“ darželis.

Neatmeta buvusio vadovo atsakomybės

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neatmeta ir buvusio Santaros klinikų vadovo Kęstučio Strupo atsakomybės, jei paaiškės, jog jis žinojo apie naudojamas degias plokštes rekonstruojant klinikas.

Anot ministro, gavus Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įspėjimą, šiuo metu atliekama papildoma medžiagų ekspertizė ir aiškinamasi, ar už pažeidimus atsakingi rangovai, tiekėjai ar gamintojai.

„Net ir tas vadovas, kuris tuo metu vadovavo klinikoms – jei buvo pateikta dokumentuose viena, o atvežta kita, tai yra viena atsakomybė. Įstaigos vadovas pats statybinių medžiagų ekspertizių neatlieka. Bet jei yra kitaip, tai gali būti net ir asmeninė žmogaus atsakomybė. Jei yra reali žala padaryta, yra įvairių galimybių (ją išieškoti – BNS)“, – BNS teigė A. Veryga.

Anot jo, laikinai pareigas einantis klinikų vadovas Juozas Raistenskis bendradarbiauja su ugniagesiais, vykdo darbuotojų mokymus evakuojant žmones. Ministras užsimena, kad degios plokštės klinikose gali būti keičiamos.

„Ruošiamasi net ir menkiausiam pavojui. Jei pasitvirtins tie dalykai, kurie buvo maža apimtimi, išplėtus tą ekspertizę, žiūrėsime: yra galimybė iš įmonių išsireikalauti, kad jos pakeistų, nes standartus medžiagos turi atitikti, jos turi būti keičiamos, jei yra nesaugios“, – kalbėjo A. Veryga.NAUJAUSI KOMENTARAI

seniokas

seniokas portretas
čia viešina kam pirštai niežt kad žinotu.

A. V

A. V portretas
Kažkas įsidėjo neblogą pinigą sau į kišenę žmonių saugumo sąskaitą.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių