Penktojoje L. Donskio atminimo konferencijoje bus aptariamos kolektyvinės traumos

 • Teksto dydis:

Trečiadienį Valdovų rūmuose vyksiančioje penktojoje Lietuvos filosofo ir visuomenės veikėjo Leonido Donskio konferencijoje bus diskutuojama apie kolektyvines traumas.

Kaip pranešė organizatoriai, konferencijoje „Kolektyvinių traumų įveikimas – išmoktos pamokos ir kelias į priekį“ bus nagrinėjamas Krymo totorių atvejis, viešoji tarptautinė teisė ir kolektyvinės traumos, taip pat sovietinis medicininis teroras. Joje bus aptariamos naujos traumos, Lenkijos atsakas karui Ukrainoje, traumų našta visuomenei iš psichotraumatologijos perspektyvos, nuotolinės psichologinės pagalbos programa „Samopomoch“.

„Penktojoje Leonido Donskio konferencijoje daugiausia dėmesio bus skiriama kolektyvinės traumos klausimams, kurie šiandien daro didelę įtaką visuomenei ir politikai. Nagrinėsime šviežias traumas, atsiradusias neseniai arba šiuo metu, senesnes traumas, kurios dar nėra įsisąmonintos, ir praeities traumas, kurios vis dar daro įtaką mūsų mąstymui ir veiksmams“, – organizatorių pranešime cituojamas Andrejaus Sacharovo centro direktorius Robertas van Vorenas.

Penktojoje Leonido Donskio konferencijoje daugiausia dėmesio bus skiriama kolektyvinės traumos klausimams, kurie šiandien daro didelę įtaką visuomenei ir politikai.

Tai pat dalyviai kalbės apie tai, kaip įveikti per kartas atsikartojančias traumas ir nutraukti užburtą ratą, bus aptariami iššūkiai gerinant psichinę savijautą pokomunistinėse visuomenėse, taip pat susitaikymas su Rumunijos komunistine praeitimi, apžvelgiamos pamokos iš Pietų Afrikos Respublikos.

„Akivaizdu, kad kolektyvinės traumos yra ne tik žmonijos praeitis, bet ir dabartis bei ateitis. Turime panaudoti gerą praktiką gydant kolektyvines traumas ir ieškoti naujų galimybių joms įveikti, taip pat dalytis edukacinėmis iniciatyvomis, kurios remiasi istorija, kad ugdytume etišką lyderystę šiuolaikiniame kontekste, be kita ko, remiantis naujausiais įvairių mokslo šakų pasiekimais ir nuolatiniais pokalbiais tarp ekspertų medicinos etikos klausimais“, – teigia vienas iš konferencijos organizatorių, ambasadorius ypatingiems pavedimams Evaldas Ignatavičius.

Konferencijoje pranešimus skaitys Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Jurgis Survila, Andrejaus Sacharovo centro direktorius prof. R. van Vorenas, pirmoji Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotoja Emine Džepar, buvęs užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas, JAV Tiffino universiteto pasaulinio saugumo ir žvalgybos docentė Olga Bertelsen.

„Įvairūs tarptautiniu mastu pripažinti pranešėjai pristatys savo požiūrį ir bendraus tarpusavyje bei su visuomene, kad geriau suprastume ilgalaikį poveikį, kad sužinotume, kaip galime pasimokyti iš praeities ir kaip galime viską užbaigę judėti toliau. Atsižvelgiant į dabartinę politinę krizę Europoje ir tebesitęsiantį karą Ukrainoje, ši tema kaip niekada aktuali“, – teigia R. van Vorenas.

Konferenciją organizuoja Vytauto Didžiojo universiteto Andrejaus Sacharovo demokratijos tyrimų plėtros centras ir Užsienio reikalų ministerija.NAUJAUSI KOMENTARAI

che

che portretas
kolektyvinės traumos?... dar vienas naujas pseudomokslas?...pagal pricipą-pats padarau problemą ir pats sprendžiu?

Rinkite jo buvusias studentes, papasakos

Rinkite jo buvusias studentes, papasakos portretas
Žmogus buvo labai nesveikas. Kliedėjo. Užrašydavo pats savo kliedesius. Bjaurus fiziškai, išsigimęs. Kibo prie gražesnių merginų. Dėstymas jam buvo priemonė arčiau prieiti prie studenčių. Kas gi kalbėtis sutiktų su tokiu šiukšles ir proto Kvazimodu? Niekas . O su dėstytoju bendrauti privalai. Tai visiškas visuomenės dugnas. Degradas jus buvo. Bet išsigimusių žydų tarpe net šitas beprotis buvo padarytas profesoriumi. Pažiūrėkit ją jis rašė. Iš jo tekstų lengva nustatyti - beprotis. Nereikia visuomenės dugno viešinti. Neminėti reikia tokių. Nuimti visus atminimo ženklus. Bevertis tai individas. Šiukšlė.

Aferistas

Aferistas portretas
Aferistas Robertas van Vorenas išdūrė Donskį savo aferomis ir daug sveikatos atėmė.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių