Quantcast

Paveldosaugos dienai – plytų paroda

Parodų stenduose prie Vilniaus Centrinio knygyno Gedimino prospekte antradienį atidaryta senųjų autentiškų molinių plytų ekspozicija „Plyta Vilniuje“, skirta artėjančiai paveldosaugos dienai.

Parodoje eksponuojamos gotikinės profilinės plytos, rankų darbo plytos su braukomis (grioveliais - red. past.) ir įspaudais.

Plytų pavyzdžiai gauti iš asmeninės dailėtyrininko – kolekcininko Sauliaus Pilinkaus kolekcijos bei viešojoje įstaigoje „Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra“ iš restauratoriaus – inžinieriaus Petro Kanevičiaus įrengtos plytų ekspozicijos.

„Iki Tarptautinės paminklų apsaugos dienos, balandžio 18, liko dar keturios dienos, bet ši paroda – puikus įvadas į jos renginius. Džiugu, kad bent kartą metuose paveldosaugos reikalus prisimename šventiniame kontekste“, - parodos atidaryme kalbėjo Savivaldybės kultūros paveldo skyriaus vedėjas Vitas Karčiauskas.

Kolekcininkas S.Pilinkus sakė, kad ši paroda – tam tikra provokacija. „Jei kažkas einant gatvėje čiups man už ausies ir paprašys paaiškinti, kas, kaip ir kodėl, galėsiu sakyti, kad padariau gerą darbą“, - šypsojosi jis.

„Maža, sena plyta dideliame ir naujame Gedimino prospekte - tai labai simboliška ir svarbu. Vis tik visais šiais metais kalbėsime apie tūkstantmetį, o visoms šioms plytoms yra apie 700 metų. Jos yra „išmislas“, kuris pasiekė Lietuvą iš krikščioniškosios Europos. Praeidami pro šalį, matydami šitą mažą daiktelį, mes turime prisiminti, kur esame šiandien ir kad galime iš tos kultūros, iš to plytų, mūro meno, kuris prasidėjo XIV a. viduryje, ir šiandien pasimokyti. Praeidami pro šalį ir matydami paprastus dalykus, turime pagalvoti apie nepaprastus, kurie mus supa ir kurių mes jau nebepastebime“, - susimąstyti kvietė Senamiesčio atnaujinimo agentūros direktorius Gediminas Rutkauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių