Paveldosaugininkai ragina stabdyti remontą „Čili pica“ kavinėse Vilniuje

 • Teksto dydis:

Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinis padalinys antradienį pareikalavo sustabdyti savavališkai vykdomus vidaus remonto darbus „Čili pica“ kavinėse sostinės senamiestyje.

Kultūros paveldo departamento (KPD) Vilniaus teritorinis padalinys antradienį pareikalavo sustabdyti savavališkai vykdomus vidaus remonto darbus „Čili pica“ kavinėse sostinės senamiestyje.

Anot departamento, patalpose Didžiojoje ir Vilniaus gatvėse vykdomi vidaus remonto darbai, neturint tam reikiamų leidimų bei darkant barokinius ir gotikinius rūsius. 

„Liūdna, kad UAB „Čili pica“ ignoruoja elementarius paveldosaugos principus, dirbdama Vilniaus senamiestyje. Darbai atliekami taip, kaip labiau patinka picerijų tinklui. Dar liūdniau, kad taip yra darkomi seni gotikiniai ir barokiniai rūsiai bei kitos patalpos, kurios yra valstybės saugomos. Taip yra pažeidžiamas Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymas“, - pranešime spaudai teigė Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinio padalinio vedėjas Vitas Karčiauskas.

Inspektoriai nustatė, kad kavinėje Didžioji gatvėje keičiama vidaus inžinerinė sistema, rūsio patalpose vykdomi paruošiamieji darbai virtuvei įrengti: mūro siūlėse įrengiami metaliniai profiliai, o ant jų montuojamos gipso kartono plokštės. Šie darbai atliekami, neturint tvarkybą leidžiančio dokumento bei suderinto projekto.

„Čili picos“ tinklo direktorės Giedrės Kvedaravičienės teigimu, darbai vykdomi turint visus dokumentus ir leidimus, suderintus su atitinkamomis institucijomis.

Pasak jos, dalis KPD reikalavimų kertasi su Visuomenės sveikatos centro nustatytais reikalavimais vykdomai veiklai, tačiau ieškoma sprendimų, kurie tenkintų ir paveldosaugininkų reikalavimus, ir neprieštarautų higienos normoms.

„Kultūros paveldo departamentas turi teisę išsakyti savo pastabas ir reikalavimus dėl vykdomų darbų, ką jie ir padarė, įvertinę visą dokumentaciją. Praėjusią savaitę penktadienį, jau vykstant picerijų atnaujinimo darbams, mus pasiekė departamento reikalavimai dėl dokumentuose numatytų architektūrinių sprendimų. „Čili pica“ kartu su partneriais architektais ir departamento atstovais jau susitiko ir operatyviai ėmėsi ieškoti sprendimų, kurie tenkintų tiek paveldosaugininkų reikalavimus, tiek viešojo maitinimo įstaigų veiklą reglamentuojančias higienos normas“, – rašoma BNS atsiųstame G.Kvedaravičienės komentare.

Anot KPD, „Čili pica“ kavinėje Vilniaus gatvėje kapitalinio remonto darbai vykdomi, turint Vilniaus miesto savivaldybės leidimą ir laikantis įmonės „Senamiesčio projektai“ parengto projekto sprendimų. Tačiau be leidimo ir suderinto projekto atliekamas paprastasis remontas, vedamos inžinerinės sistemos ir keičiamas išplanavimas, nurodė departamentas.

Vilniaus gatvės namas, kur įsikūrusi kavinė, garsus tuo, kad jame dirbo choro „Ąžuoliukas“ įkūrėjas ir ilgametis vadovas, Lietuvos valstybinės konservatorijos profesorius, dirigentas Hermanas Perelšteinas (1923–1998). Be to, šiose patalpose Sovietų Sąjungos agresijos metu, 1991 metų sausį – rugpjūtį, dirbo Lietuvos televizijos ir radijo darbuotojai. XIX amžiuje statytas ir vėliau pagal Aleksandro Sonino projektą rekonstruotas pastatas yra istorizmo stiliaus.

Namas Didžiojoje statytas baroko laikotarpiu. Pastato šiaurinė dalis yra ankstyvesnė, ji žinoma jau nuo XVII amžiaus pradžios. Iki XVII amžiaus pabaigos jis priklausė Šv.Trejybės Bazilijonų – Išganytojo ligoninei. XX amžiaus pradžioje jis rekonstruotas ir pritaikytas, įrengiant butus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių