Paskelbtas 100 mln. Lt vertės Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkursas

Penktadienį paskelbtas iki 100 mln. litų vertės Lukiškių kalėjimo komplekso perkėlimo į Pravieniškes rangovo konkursas.

Privatus investuotojas viešosios ir privačios partnerystės (PPP) pagrindu per trejus metus turės rekonstruoti 4 nenaudojamus Pravieniškių kalėjimo pastatus, o vėliau 25 metus juos prižiūrėti.

„Šiuo projektu startuoja visa įkalinimo įstaigų pertvarka, kurios metu bus rekonstruojamos 6 senos ir statomos 4 naujos įkalinimo įstaigos. Visa tai daroma tam, kad visuomenei pigiau kainuotų nuteistųjų išlaikymas“, - pranešime cituojamas teisingumo viceministras Gytis Andrulionis.Tarp galimų pretendentų dalyvauti Lukiškių iškėlimo konkurse yra bendrovės „Eika“, „Hanner“, „Merko statyba“. Tačiau bendrovių atstovai tikina, kad kol kas neapsisprendė, ar tikrai dalyvaus konkurse.

„Mums tai yra tikrai įdomu ir mes tikrai svarstome galimybę dalyvauti“, - BNS sakė „Merko statyba“ generalinis direktorius Saulius Putrimas. Tačiau jis pabrėžė, kad išsiaiškinti užsakovų lūkesčius ir galimą finansinę naudą užtruks iki dviejų savaičių - tada ir bus nuspręsta dėl dalyvavimo konkurse.

„Galiu patvirtinti, kad tikrai domimės konkursu“, - BNS teigė „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis.

Jis taip pat žadėjo apie dalyvavimą konkurse apsispręsti per dviejų savaičių laikotarpį.„Su partneriais jau esam kalbėję apie galimybę dalyvauti konkurse. Manau, po dešimties dienų nuspręsim, ar dalyvausim“, - BNS tvirtino „Eikos“ direktorius Robertas Dargis.Teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus vedėjas Tomas Čepelevskis BNS teigė, kad apie įmonių susidomėjimą konkursu kalbėti anksti.„Įmonės pasiūlymus pateikinėja paskutinėmis dienomis dažniausiai“, - sakė T.Čepelevskis.

„Pati konkurso idėja teisinga ir sveikintina. Privataus ir valstybinio sektoriaus bendradarbiavimas visame pasaulyje vyksta“, - BNS sakė Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Adakras Šeštakauskas.

Tačiau jis nenorėjo komentuoti Lietuvos bendrovių galimybių užsiimti tokiu projektu, nes tvirtino nėra susipažinęs su konkurse keliamais reikalavimais.Tikimasi, kad investuotojas paaiškės rugsėjį, o pasirašius sutartį, iškart turėtų prasidėti darbai. Preliminariai skaičiuojama, kad maksimali privataus subjekto darbų ir paslaugų vertė per 25 metus galėtų siekti iki 100 mln. litų.

Kalėjimų departamentas prie Teisingumo minsiterijos pasiūlymų laukia iki liepos 10 dienos, skelbiama centriniame viešųjų pirkimų portale.Privatus investuotojas rekonstruos 4 nenaudojamus Pravieniškių kalėjimo pastatus, kuriuose bus įrengtas kalėjimas su 320 vietų kaliniams, ir 25 metus juos prižiūrės.Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo komplekso iškeldinimas vyks trim etapais. Iki 2017 metų iš miesto centro taip pat bus iškeltas Lukiškių tardymo izoliatorius bei Laisvės atėmimo vietų ligoninė.2017-aisiais Lukiškių kompleksą numatoma parduoti - tikimasi, kad tai leis padengti dalį statybų Pravieniškėse išlaidų.Finansų ministerijos skaičiavimais, per 25 metus iš valstybės biudžeto projektui reikės 116 mln. litų (su PVM) - kasmetinis partnerystės mokestis, pradedant nuo ketvirtų projekto įgyvendinimo metų, siektų iki 5,3 mln. litų.

Pagal Vyriausybės patvirtintą planą, Lietuvoje numatoma iškraustyti dar 3 įkalinimo įstaigas bei rekonstruoti 6. Be Lukiškių, iš centro būtų iškeldinti pataisos namai Marijampolėje, tardymo izoliatorius Šiauliuose ir moterų pataisos namai Panevėžyje.

Taip siekiama, kad nuteistųjų išlaikymas kainuotų pigiau, o kartu būtų sukurtos tinkamos kalinių laikymo sąlygos.


Šiame straipsnyje: Lukiškių kalėjimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
vagystė , už tokius pinigus galima naują pastatyti , o kokioje dar vietoje ,. nu blyn aferistų aferistai

Petras

Petras portretas
Sudėti į Pravieniškių pelkes krūvą pinigų ir po 25 metų tikėtis pelno, kai per tą laiką viskas pasikeis, pinigai, kainos, valdžios, kažkokia nesamonė, privatus kalėjimas per tiek metų kieno rankose gali atsidurti jo akcijos, galima tik spėti. Privatininkas ims paskolą iš banko, statys kalėjimą ir tikėsis iš to gerai uždirbti, klausimas- kodėl pati ministerija negali paimti paskolą, pastatyti kalėjimą ir taip sutaupyti biudžeto lėšas.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių