Quantcast

Pasirašytas Vilniaus memorandumas dėl energetinės nepriklausomybės

Centrinės Europos energijos partnerių (CEEP) nariai penktadienį pasirašė Vilniaus memorandumą, kuris numato efektyviai panaudoti energetinius išteklius ir didinti energetinę nepriklausomybę.

„Garsiai nuskambėjo klausimas, ar turi būti toliau klimato politika, ar visgi energetikos politika, kuri padeda įgyvendinti klimato politiką. Tai yra, be abejo labai, svarbūs klausimai, apie kuriuos kalbėsime ir mūsų pirmininkavimo metu. Ir tas memorandumas, kuris buvo patvirtintas diskusijos dalyvių, yra svarbus įnašas, ir mes, be abejo, perimame pirmininkavimą ir atsižvelgsime į tas pastabas, pastebėjimus, kurias šiandien pateikė CEEP organizacija“, - penktadienį spaudos konferencijoje sakė energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.

Memorandume teigiama, kad bendra ir laisva ES rinka padės spręsti su klimato kaita susijusius pokyčius, o kuriant rinką, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas papildomai infrastruktūrai.

Memorandume numatyta viena iš energetinio saugumo didinimo priemonių - vietinio iškastinio kuro - skalūnų dujų, anglies, naftos - panaudojimas, pasitelkiant šiuolaikines technologijas, taip pat techniškai ir ekonomiškai veiksmingas atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimas.

Memorandumu taip pat skatinama labiau derinti ES valstybių veiksmus, susijusius su išorės energetikos politika.

Memorandumą pasirašė konferencijoje „2nd Energy Summit “29+1" dalyvavę CEEP priklausančių energetikos įmonių atstovai.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių