Quantcast

Pasinaudojimas psichinę negalią turinčiu asmeniu atvėrė kalėjimo duris

Vilniaus 1-asis apylinkės teismas 5 mėnesių laisvės atėmimo bausme nuteisė sukčiavimu kaltintą 32 metų vilnietę, kuri įgijusi psichinę negalę turinčio asmens pasitikėjimą apgaudinėjo lizingo bendroves bei bandė apgauti patį vyrą.

Pasak valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikiusios Vilniaus apylinkės prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorės Jolitos Kančauskienės, teisminio nagrinėjimo metu buvo patvirtinta, kad moteris įkalbėjo psichinę negalią turintį I.T. pasirašyti išperkamosios nuomos sutartis su lizingo bendrovėmis.

Vyras, nesuprasdamas, ką pasirašo, įsipareigodavo mokėti lizingo įmokas, o kaltinamoji įsigijo net 5000 litų kainavusius baldus, buities prietaisus. Už visas prekes, ji lizingo įmokos nemokėjo.

Negana to, sumani vilnietė sugalvojo pasinaudoti ir pačiu I.T. Ji įkalbėjo vyrą suteikti jai įgaliojimą atlikti juridiškai reikšmingus veiksmus su I.T. nuosavybės teise priklausančiu žemės sklypu ir jo vardu gauti paskolą.

Gavusi įgaliojimą kaltinamoji įkeitė žemės sklypą ir gavo 62 tūkst. 260 litų paskolą, kurią panaudojo asmeninėms reikmėms ir jos negrąžino.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo laikinai apribotos vilnietės nuosavybės teisės į jos asmeninį turtą ir į daiktus, kuriuos ji įgijo nusikalstamu būdu.

Teismas patenkino byloje pareikštus lizingo bendrovių civilinius ieškinius, pripažino nukentėjusiojo I.T. teisę į turtinės ir neturtinės žalos atlyginimą, o kaltinamosios nusikalstamu būdu įgytus daiktus konfiskavo.

Skiriant bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamoji augina du nepilnamečius vaikus, todėl skyrė palyginti švelnią laisvės atėmimo bausmę.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.


Šiame straipsnyje: sukčiuvienėteismasneįgalus

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių