Quantcast

Parlamentinis komitetas Kazokiškėse aiškinsis dėl sąvartyno plėtros

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nariai antradienį vyksta į Elektrėnų savivaldybėje esantį Kazokiškių sąvartyną, kur aiškinsis jo plėtros aplinkybes bei susitiks su tam besipriešinančia vietos bendruomene.

Komiteto vadovo Jono Šimėno teigimu, svarbiausias komiteto tikslas - išsiaiškinti situaciją dėl Kazokiškių sąvartyno, kurį valdo Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras, plėtros.

„Apsižiūrėsime dėl plėtros, kodėl ji vyksta ir kokiu mastu, ar ir liko iškirsta tie 10 hektarų miško, ar daugiau“, - BNS sakė J.Šimėnas. Be to, bus išklausyta Kazokiškių bendruomenės pozicija.

Kazokiškių bendruomenė dėl kertamo miško priekaištavo praėjusių metų rudenį - tada Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus aiškino, kad ruošiama vieta antrosios sąvartyno sekcijos statybai, kuri galėtų būti baigta iki 2012 metų rudens, o ji būtų pradėta naudoti, jeigu atliekos nebetilptų į pirmąją sekciją. Anot jo, antros sekcijos, kurios dydis sieks apie 4 hektarus (pirmos dydis - 9 ha), statybai parinkti naują vietą esą neįmanoma dėl užtruksiančių procedūrų.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2010 metais panaikino leidimą naudoti  Kazokiškių  sąvartyną, bet sprendimo vykdymą atidėjo metams ir įpareigojo per tą laiką pašalinti formalius trūkumus - atlikti poveikio aplinkai vertinimo procedūras ir taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą. Praėjusių metų spalio viduryje sąvartynas turėjo būti uždarytas, bet Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas nusprendė išduoti leidimą, kuris leidžia toliau eksploatuoti  sąvartyną.  

Šis sprendimas yra apskųstas teismui - tolesniam sąvartyno naudojimui priešinasi  Kazokiškių  bendruomenė, teigdama, kad sąvartynas veikia be galiojančios poveikio aplinkai vertinimo analizės ir jo esą laukia toks pat likimas kaip uždaryto Kariotiškių sąvartyno, kurio vietoje susidarė dumblo pelkės, užteršta aplinka.

Iki 2013 metų Vilniuje turėtų būti pastatyta atliekų rūšiavimo ir perdirbimo gamykla, kitaip Vilnius praras Europos Sąjungos skirtas lėšas - virš 100 mln. litų, be to, miestui gali grėsti baudos.

Sąvartynas Kazokiškėse  oficialiai atidarytas 2007 metų lapkritį. Investicijos į sąvartyno, atitinkančio visus Europos Sąjungos keliamus reikalavimus, statybas ir įrangą siekė 27,7 mln. litų. Pagal planą, sąvartyne per 20 metų turi būti sukaupta beveik 6 mln. tonų atliekų.

Į Kazokiškių  sąvartyną atliekos vežamos iš viso Vilniaus regiono. Alternatyvų Kazokiškių  sąvartynui nėra, ir jei tektų jį uždaryti, Vilniaus regione kiltų nepaprastoji padėtis -  sostinėje susikaups tūkstančiai tonų šiukšlių.


Šiame straipsnyje: Kazokiškių sąvartynas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių