Quantcast

Pareikšti įtarimai asmenims, nuslėpusiems 800 tūkst. litų mokesčių

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apskrities skyriuje baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame devyni organizuotos grupės nariai įtariami sukčiavę, klastoję dokumentus ir apgaulingai tvarkę bendrovių buhalterinę apskaitą.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys, kad jokios veiklos nevykdžiusių bendrovių „Almiranta“ ir „Templansa“ vardu buvo išrašytos suklastotos PVM sąskaitos faktūros ir pasisavinta 819 487 litai į valstybės biudžetą mokėtino pridėtinės vertės mokesčio.

Baigtame tyrime įtarimai pareikšti ne tik jokios veiklos nevykdžiusių bendrovių formaliems direktoriams J. L. ir A. J., bet ir nusikalstamos veiklos organizatoriams A. Z., A. B. bei dar penkiems organizuotos grupės nariams, tarp jų Panevėžyje ir Ukmergėje veikusių bendrovių direktoriams ir darbuotojams.

Ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad Ukmergėje ir Panevėžyje registruotos uždarosios akcinės bendrovės, prekiavusios mediena, į savo buhalterinę apskaitą įtraukė jokios ūkinės finansinės veiklos nevykdančių bendrovių „Almiranta“ ir „Templansa“ suklastotus dokumentus, nors medieną pirkdavo iš Lietuvos gyventojų.

Tyrimo metu nustatyta, kad išgryninti pinigai, naudojantis įmonių „Almiranta ir „Templansa“ sąskaitomis, per keletą tarpininkų buvo sugrąžinami Ukmergėje ir Panevėžyje veikiančių bendrovių vadovams.

Išaiškinta, kad nusikalstama grupuotė tokiu būdu padėjo veikiančioms bendrovėms legalizuoti supirktą medieną, susimažinti mokėtinus mokesčius. Išrašant suklastotas PVM sąskaitas faktūras jokios veiklos nevykdžiusių įmonių vardu, valstybės biudžetui buvo nesumokamas privalomas mokėti pridėtinės vertės mokestis.

Šiuo metu 9 įtariamųjų baudžiamoji byla perduota Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrai, kad ši priimtų procesinį sprendimą baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu perduoti nagrinėti teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių