Pareigūnui nustačius COVID-19 – kritika vadovybei: kolegos su nerimu eina į darbą

 • Teksto dydis:

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnui savaitgalį buvo nustatytas COVID-19. Policijos operacijoje kartu su užsikrėtusiuoju dalyvavusiems kolegoms liepta saviizoliuotis. Kiti darbuotojai, anot Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VAITĮPS) pirmininko Vitalijaus Jagmino, su nerimu eina į darbą, nes Vilniaus apskrities VPK nusprendė, jog jie artimo kontakto neturėjo.

Dalyvavo operacijoje su kitais

Penktadienį minėtas pareigūnas kartu su kolegomis dalyvavo plataus masto policijos operacijoje, kartu su juo dirbo daug pareigūnų, atlikusių kratas tam tikrose vietose, Taigi užsikrėtęs asmuo kontaktavo ne tik su kolegomis.

Blogai pasijutęs pareigūnas nedelsiant išleistas gydytis į namus, o sužinojus testo rezultatus, operacijoje dalyvavusiems kolegoms nurodyta saviizoliuotis.

Anot VAITĮPS pirmininko, kitiems kolegoms, kontaktavusiems ir dirbusiems kartu su užsikrėtusiu pareigūnu komisariate prieš policijos operaciją, saviizoliuotis neliepta.

Galbūt praverstų instrukcija, aiškiai apibrėžianti, ką privalu atlikti paaiškėjus tokiems atvejams, kuri padėtų nepasimesti ir taikyti geriausius sprendimus, rūpinantis darbuotojų sveikata ir gerove pirmoje vietoje, o ne galvojant vien apie tai, kaip užtikrinti tarnybą.

Reaguota vangiai?

Kalbos apie tai, kad kolega susirgo COVID-19, tarp minėtos valdybos pareigūnų sklandė nuo ankstaus pirmadienio ryto. Kalbas patvirtino tik po kurio laiko elektroniniu paštu pareigūnams vadovybės atsiųsta žinutė.

Pasak profesinės sąjungos pirmininko, stebina, jog apsiribota operacijoje dalyvavusių pareigūnų saviizoliacija. Taip pat ir tai, jog tik antradienį dezinfekuotas automobilis ir kabinetas, kuriame pareigūnas, susirgęs COVID-19, dirbo. Tuo tarpu koridorius ir kitos bendros patalpos net nedezinfekuotos, o juk kiti pareigūnai dirbo ir pirmadienį.

Laukia nerimaudami

Kol komisariato darbuotojai su nerimu laukia kitų kolegų COVID-19 testų rezultatų, paaiškėjo, kad dar vienas pareigūnas, esantis saviizoliacijoje, pajuto panašius į koronavirusą simptomus.

„Manome, kad Vilniaus apskrities VPK vadovai per mažai komunikavo, nesiėmė pakankamų priemonių, kurios užtikrintų kitų dirbančiųjų saugumą. Manome, kad visiems kartu dirbusiems pareigūnams turėjo būti atlikti COVID-19 testai, jiems skirta saviizoliacija, juolab kad Generalinio komisaro įsakymas, nustačius COVID-19 policijos darbuotojui, rekomenduoja taikyti saviizoliaciją kontaktą turėjusiesiems pareigūnams arba nuotolinį darbą, taip užtikrinant darbo tęstinumą“, – teigė V. Jagminas.

Per mažai informacijos?

Profesinės sąjungos pirmininkas mano, kad šiuo atveju nepakankamai komunikuota ir su darbuotojais. Anot V. Jagmino, informavimas vėlavo, o pareigūnams liko daug neatsakytų klausimų – darbuotojai stebisi, kodėl visi pareigūnai nebuvo testuoti?

„Tai, kad darbuotojai nerimauja ir turi daug klausimų, rodo, jog Vilniaus apskrities VPK komunikacija su jais yra nepakankama. Kadangi, kaip mums pasirodė, Vilniaus apskrities VPK vadovybė nežino, kaip elgtis tokiose situacijose, galbūt reikėtų išsamesnio Policijos departamento išaiškinimo. Galbūt praverstų instrukcija, aiškiai apibrėžianti, ką privalu atlikti paaiškėjus tokiems atvejams, kuri padėtų nepasimesti ir taikyti geriausius sprendimus, rūpinantis darbuotojų sveikata ir gerove pirmoje vietoje, o ne galvojant vien apie tai, kaip užtikrinti tarnybą. Toks Policijos departamento išaiškinimas leistų greičiau, kaip įmanoma efektyviau, informuoti, reaguoti ir spręsti problemą čia ir dabar, nuraminti darbuotojus, sudaryti sąlygas dirbti nuotoliniu būdu, kaip tai jau yra numatyta Generalinio komisaro įsakyme“, – sakė VAITĮPS pirmininkas.

Pasak jo, nesinorėtų, kad ir Vilniaus apsk. VPK „iškristų“ kaip kolegos Raseiniuose.

Vilniaus apskr. VPK: testuojami ne tik dalyvavę operacijoje

Kaip trečiadienio pavakarę portalui teigė Vilniaus apskr. VPK atstovė Julija Samorokovskaja, minėtas Vilniaus apskr. VPK Ekonominių nusikaltinų tyrimo valdybos pareigūnas, kuriam nustatytas COVID-19, testą ne dėl to, kad jautė simptomus, o todėl, kad paaiškėjo, jos jis turėjo kontaktą su užsikrėtusiuoju.

„Tai jis sužinojo šeštadienį, rugsėjo 26 dieną. Tą pačią dieną buvo informuota Vilniaus apskr. VPK vadovybė. Minėtas pareigūnas iš karto pateikė sąrašą asmenų, su kuriais kontaktavo. Jiems tą pačią dieną telefonu buvo apie tai pranešta. Jie  informuoti apie būtinybę saviizoliuotis. Visi aštuoniolika asmenų, turėjusių kontaktą su pareigūnu, jau atliko testus dėl COVID-19 ir laukia atsakymų. Tai – ne tik operacijoje dalyvavę kolegos. Kiti pareigūno kolegos informuoti apie situacija padalinyje“, – detalizavo ji.

Paklausta apie tai, kodėl dezinfekcija automobiliuose ir kabinetuose, kur dirbo sergantis pareigūnas, nebuvo atlikta iš karto po žinios, pašnekovė aiškino, jog dėl to, kad atvejis paaiškėjo tik savaitgalį, nebuvo galimybės patalpų dezinfekuoti anksčiau kaip pirmadienį.

Remiantis nustatyta tvarka COVID-19 testas atliekamas asmenims tiesiogiai kontaktavusiems su užsikrėtusiuoju arba jaučiantiems koronoviruso simptomus.

Trečiadienį paskelbtais duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinti 4693 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2217 asmenys, 2365 – pasveiko.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių