Pareigūnai rengia protestą prie Vyriausybės: dabartinė situacija – graudžiai komiška

 • Teksto dydis:

Rugsėjo 7 d., trečiadienį, 13 val., Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) organizuoja pareigūnų protesto akciją prie Vyriausybės.

Kaip informuojama pranešime, protesto akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į nepakankamą vidaus reikalų sistemos pareigūnų patiriamų vykimo į tarnybą ir iš jos išlaidų kompensavimą.

„Šis klausimas svarbus visiems statutiniams pareigūnams. Jau anksčiau kompensavimo mechanizmai nebuvo adekvatūs, o šiuo metu kone dvigubai pakilus degalų kainoms, jie tampa niekiniais ir gerokai prasilenkia su realybe“, – sako LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

LTPF pirmininkė pabrėžia, kad šią problemą kantriai bandyta spręsti dialogu kone metus, bet nesulaukta jokių postūmių ar apskritai didesnio susidomėjimo. Pareigūnai jaučiasi finansiškai speičiami į kampą ir, nors šiuo sudėtingu metu norėtų atsiduoti tarnybos reikalams, o ne protestuoti, bet kitaip tampa nebeįmanoma.

Jau anksčiau kompensavimo mechanizmai nebuvo adekvatūs, o šiuo metu kone dvigubai pakilus degalų kainoms, jie tampa niekiniais ir gerokai prasilenkia su realybe.

„Dabartinė situacija graudžiai komiška. Kas blogiausia: atrodo, kad laikomasi tokio požiūrio, kad „pareigūnai jau tiek kentėjo, tai tikriausiai dar pakentės“. Kai dar praėjusių metų lapkritį pradėjome judinti šį reikalą, jau tada kompensavimo schemos neatitiko realybės. Tuomet tarnybos tikslais asmeniniu transportu važinėjantiems pareigūnams buvo kompensuojama 0,08 euro už kilometrą. Beje, šis rodiklis nekeistas jau nuo 2016-ųjų!“ – pabrėžia L. Soščekienė.

Ji pažymi, kad tinkamai tarnauti savo valstybei tampa vis didesne prabanga ir reikalauja įdėti vis daugiau savų pinigų. „Jei kaip užsikirtusi plokštelė kartojama, kad trūkstant pareigūnų į vidaus reikalų sistemą būtina pritraukti daugiau žmonių bei sukurti jiems patrauklias darbo sąlygas, tai dabar procesai juda priešinga linkme. Privalome tai kuo greičiau keisti – būtent to ir reikalaujame savo akcija“, – paaiškina LTPF pirmininkė.

LTPF siūlo spręsti šią problemą didinant važiavimo išlaidų kompensavimo kaštus ir nurodant, kad vieno kilometro išlaidų dydis mažiausiai yra 0,15 euro; taip pat keisti 2.2.1 p. – kad maksimalus kelionės išlaidų kompensacijos dydis vienam vidaus tarnybos sistemos pareigūnui per vieną mėnesį yra 1 Seimo patvirtinto atitinkamų metų Lietuvos valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio; bei keisti 2.2.2 p. – kad maksimalus kelionės išlaidų kompensacijos dydis vienam vidaus tarnybos sistemos pareigūnui per vieną mėnesį yra 1,5 Seimo patvirtinto atitinkamų metų politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio.NAUJAUSI KOMENTARAI

tik

tik portretas
matomai sim ute vytuko paporinta ivede siauliu fanatikus savo hebrai apgint nes pozelos farvatnykai nepatykimi uztat ner tikslo juos finansuot nes sie gali paremt tauta tuomet jau be nato nosies neiskisi nes z monems bus viskas dzin matant kokiais diktatoriskai fasistyniais veiksmais paplito velnio bestija nezinia kieno valdoma ir tai tik dalis tiesos kuri slepima ?===

žilvinas rucyzna

žilvinas rucyzna portretas
visai glušas

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
LTPF vadove , perduok pakartotinai policijos vagims arba durniams , kad už auto draudimą sumokėta , jau buvo vienai durnei sakyta , bet matyt nerimsta mentas krysos kauno mero draugelis , tai vis tam asilui ir jo pavaldinėms asilėms reik aiškinti kad draudimas apmokėtas nuo birželio 8d. ir galioja tris mėnesius . O jūsų avių gauja vis , tai už 13 dieną nesumėkėta , tai už 16 , tai už 23 d. . VARYS VIS BANDO APVOGTI , KAD ALGĄ PASIKELTI , IR DAR NE PAPRASTAI APVOGTI , O SUKČIAUJANT KAD DIDESNĘ SUMĄ GAUTI .
VISI KOMENTARAI 49
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių