Quantcast

Parduoti M.K.Čiurlionio darbo nepavyko - tepasiūlyta 64 tūkst. litų

XXIV  Vilniaus aukcione parduoti bandytas M.K.Čiurlionio darbas „Apsnigtas kaimas“ parduotas nebuvo, nes už jį pasiūlyta suma neatitiko organizatorių lūkesčių.

64 tūkst. litų – tiek už unikalų aplanką su M.K. Čiurlionio ir dar devynių jo bendramokslių fluorofortais buvo pasiūlyta XXIV Vilniaus aukcione. Iš vienuolikos aplanke esančių darbų, M.K.Čiurlionio buvo sukurtas fluoroforas „Apsnigtas kaimas“.  Iš viso M.K. Čiurlionis buvo sukūręs 32 fluorofortus, didžioji dalis kurių žuvo Pirmojo pasaulinio karo metais. Deja, aukcione pasiūlytas kūrinys potencialiam pirkėjui perleistas nebuvo, nes  64 tūkst. litų suma, organizatorių akimis, buvo per maža.

Nors pradinė aplanko kaina buvo nustatyta ties 22 tūkst. litų riba, susirinkusieji buvo įspėti, kad neperžengus tam tikros ribos, darbų rinkinys parduotas nebus. Neįvykus sandoriui, fluorofortų aplanką dar kartą bandyta parduoti aukciono pabaigoje, tačiau vėlgi nesėkmingai.

Aukciono vedėjai paskatinus dalyvius už rinkinį siūlyti ne mažiau nei 100 tūkst. litų norinčių varžytis neatsirado.

Brangiausiai aukciono metu buvo parduotas Jono Mackevičiaus XX a. 4 deš. tapytas paveikslas „Kauno pilies griuvėsiai“. Pradinė kūrinio kaina buvo 19 tūkst. litų, o vienas iš aukciono dalyvių už jį paklojo 30 tūkst. litų.

Iš viso aukcione buvo paiūlyti 86 lotai. Jų tarpe buvo pristatyti tokių garsių autorių kaip Mstislavas Dobužinskis, Boleslovas Buika, M.K. Čiurlionio mokytojas Kazimieras Stabrauskas darbai.

Šį aukcioną patys organizatoriai pristatė kaip rinkos perkamosios galios, meninės vertės suvokimo ir tautinių simbolių finanasinio svorio testu.NAUJAUSI KOMENTARAI

TELE 3

TELE 3 portretas
tata nepirko gaila
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių