Pereiti į pagrindinį turinį

Pagerbti 48-ojo „Poezijos pavasario“ dalyviai

2012-05-24 21:47
Pagerbti 48-ojo „Poezijos pavasario“ dalyviai
Pagerbti 48-ojo „Poezijos pavasario“ dalyviai / Organizatorių archyvo nuotr.
Turinys

Vilniaus rotušėje pagerbti ir pasveikinti  tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2012” dalyviai ir svečiai.

"Šiais metais Savivaldybė kartu su poetais, rašytojais pateikė paraišką dėl galimybės Vilniui tapti 2014 m. pasaulio knygų sostine. Mūsų sostinė tikrai verta šio atsakingo ir garbingo titulo. Jau ir šiandien nemažai pasaulio susirinko Vilniuje. Sveikinu dalyvaujančius išeivijos poetus ir kitus eiliuoto žodžio meistrus iš įvairių pasaulio kampelių, kurie, pabuvoję Poezijos pavasario šventėje, neša pasauliui žinią apie mūsų puikų miestą. Tegul kiekvienas naujas pavasaris įkvepia naujam poetiniam žodžiui. Ypač džiaugsimės, jei tas poetinis žodis bus susijęs su Vilniumi“, – sveikino susirinkusius Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Kasmetinė tradicinė Vilniaus mero premija už poeziją apie Vilnių ir poezijos knygą „Sezonas baigtas” šiemet buvo įteikta poetui Antanui Šimkui.

Tarp susirinkusiųjų buvo nuolatinės ,,Poezijos pavasario” viešnios  – poetės Vitalija Bogutaitė, Eglė Juodvalkė iš JAV ir Janina Survilaitė iš Šveicarijos, gausus būrys poetinio žodžio meistrų iš Latvijos, Šveicarijos, Ukrainos, Lenkijos, Egipto, Vokietijos, JAV, Vengrijos, Prancūzijos,, Moldavijos ir, žinoma, Lietuvos poetai ir vertėjai.

Renginio metu poetai aptarė kultūros problemas ir perspektyvas, kalbėjosi apie galimybę 2014 metais tapti Pasaulio knygų sostine, mintimis ir eilėmis dalinosi Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas poetas Antanas A. Jonynas, viešnios iš JAV Vitalija Bogutaitė ir Eglė Juodvalkė, aktorius Albinas Keleris.

“Poezijos pavasariui”  šiemet sukako 48-eri.