Pereiti į pagrindinį turinį

Oslo meras į Vilnių atsivežė sutuoktinį

2009-06-22 13:07
Oslo meras į Vilnių atsivežė sutuoktinį
Oslo meras į Vilnių atsivežė sutuoktinį / Scanpix nuotr.
Turinys

Oslo meras Erlingas Lae į savaitgalį Vilniuje vykusį tarptautinį merų forumą atsivežė sutuoktinį Jensą T.Olseną. Norvegijos sostinės vadovas teigia taip pasielgęs todėl, kad gėjų padėtis Lietuvoje - sunki.

E.Lae sakė sąmoningai priėmęs sprendimą Vilniuje pasirodyti su gyvenimo draugu, rašo "Lietuvos žinios".

"Jensas neturėtų su manimi keliauti. Tačiau aš noriu pabrėžti, kad esu susituokęs su vyru. Tai mano sąmoningas pasirinkimas", - dėstė Oslo meras.

E.Lae teigimu, gėjų padėtis Lietuvoje šiek tiek pagerėjo pasikeitus sostinės vadovui - mero regalijas perėmus Viliui Navickui. Ankstesnis Vilniaus vadovas Juozas Imbrasas išgarsėjo konfliktais su netradicinės seksualinės orientacijos asmenis vienijančia organizacija. Pernai rugpjūtį jis uždraudė Vilniuje stovėti Europos Komisijos vilkikui "Už įvairovę. Prieš diskriminavimą" ir tvirtino, kad negali būti nė kalbos apie gėjų paradą sostinėje.

Oslo merui užkliuvo ir ankstesnis V.Navicko pareiškimas, kad jis leistų netradicinės seksualinės orientacijos žmonėms žygiuoti Savanorių prospektu, tačiau netoleruotų jų demonstracijos sostinės centre.

"Gėjų padėtis Lietuvoje blogesnė nei kitose Baltijos šalyse, čia priešinamasi Europos Sąjungos kovos su diskriminacija direktyvai. Manoma, kad ji - netradicinės seksualinės orientacijos propaganda. Tačiau dabar galima pamatyti ir teigiamų poslinkių", - aiškino meras.

Savivaldybės Užsienio reikalų skyriaus vedėjas Žilvinas Abaravičius tvirtino, kad į tarptautinį merų forumą svečiai buvo kviesti atvykti su antrosiomis pusėmis.

"Nėra jokios problemos, kad E.Lae atvyko su sutuoktiniu. Vilnius yra atviras ir tolerantiškas miestas", - sakė jis.
"Žmogus turi teisę išsakyti savo požiūrį. Tai kiekvieno asmeninis reikalas, aš nesiruošiu jo kritikuoti", - išgirdęs, kad Oslo meras neigiamai atsiliepė apie kitokios seksualinės orientacijos žmonių padėtį Lietuvoje, aiškino Vilniaus vadovas V.Navickas.

Meras teigė, kad per pokalbį su Norvegijos sostinės vadovu nebuvo paliestas seksualinių mažumų klausimas.

"Jis neparodė jokio nepasitenkinimo dėl gėjų padėties Lietuvoje", - pridūrė V.Navickas.

Vilniaus mero manymu, nereikėtų sureikšminti to, kad E.Lae atvyko su vyru. Jis pridėjo to nesupratęs kaip protesto prieš sostinės valdžios vykdomą politiką.