Quantcast

Orkestras iš Norvegijos sveikina Vilnių

Balandžio 4 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje 18 val. kartu su sprogstančiu pavasariu į vilniečių širdis įsiverš novatoriškas, eksperimentams atviras orkestras iš Norvegijos.

Iš daugybės kitų mėgėjų orkestrų Norvegijoje išsiskiriantis savo profesionalumo lygiu, „Stavangerio Brass Band“ koncertuos su vienu geriausiu Lietuvos dainininkų kolektyvu – Vilniaus savivaldybės choru „Jauna muzika“. „Sostinė sostinei“ koncertas – nacionalinės programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ renginys.

Pavadimas „Sostinė Sostinei“ – neatsitiktinis,  2008 m. gruodžio mėnesį šie du kolektyvai dalyvavo Stavangerio Europos kultūros sostinės 2008 uždarymo renginiuose, kuriuose dalyvavo netgi Norvegijos karališkoji pora.

Nuo pat susibūrimo pradžios 1981 m. „Stavangerio Brass Band“ yra vienas iš lyderiaujančių orkestrų Norvegijoje. Šis kolektyvas – puikiai žinomas daugelio pučiamųjų orkestrų konkursų dalyvis ir prizinių vietų laimėtojas. Norvegijoje šis orkestras geriausiu buvo išrinktas aštuonis kartus. Jis aktyviai dalyvauja savo šalies kultūriniame gyvenime. Kaip antai, 2008 m. dalyvavo muzikiniame projekte „Tarp akustikos ir elektronikos“, kuriame buvo siekiama sujungti tradicinį varinių pučiamųjų instrumentų skambesį ir elektroniką.

Tais pačiais metais dalyvavo itin didelį pasisekimą pelniusiame teatro vaidinime po atviru dangumi pagal norvegų dramaturgo  Jon Fosse dramą. Taip pat „Stavangerio – Europos kultūros sostinės 2008“ atidarymo ir uždarymo šventėse kartu su daugiau nei 700 choristų, kurių tarpe buvo ir vilniečiai „Jauna muzika“.

Kartu su „Stavanger Brass Band“ koncertavo daugybė tarptautinio pripažinimo sulaukusių muzikantų: Ole Edvard Antonsen, Christian Lindberg, Ib Lanzky-Otto, Bodil Arnesen ir Sigmund Groven.

Lietuvoje orkestras koncertuos ir dar dviejuose miestuose – vieni pasirodys Panevėžio Bendruomenių rūmuose ir kartu su „Jauna muzika“ Klaipėdos koncertų salėje, XXXIV festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“. Programoje tikrai nestigs geros nuotaikos ir šarmo, skambės tiek norvegiška, tiek šiuolaikinė, klasikinė ar lengvesnio žanro James Curnow, Ivor Bosanko, Dudley Bright, Eric Ball ir kitų kompozitorių muzika orkestrui bei Arthur Sullivan, Edvard Grieg, Frode Alnæs kūrinių aranžuotės chorui ir orkestrui bei Velykų himnas iš Pietro Mascagni operos „Kaimo garbė“. 

Vilniaus savivaldybės choras „Jauna Muzika“ žinomas kaip aktyvus Vilniaus ir visos savo šalies kultūrinio gyvenimo dalyvis, nerimsta ieškodamas naujų formų ir žanrų, neatsispyrė pagundai surizikuoti ir sukurti bendrą programą su pučiamųjų orkestru bei  padovanoti savo miestui dar vieną šventę. Tad balandžio 4 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje kiekvienas galės įvertinti muzikos atlikimo kokybę ir pasimėgauti galingu pučiamųjų ir chorinės muzikos duetu.

Koncertui diriguos norvegas Selmer Simonsen su Stavangerio pučiamųjų orkestru dirbantis jau nuo 2000 m. ir choro „Jauna Muzika“ chormeisteris Egidijus Kaveckas (vyr. dirigentas – Vaclovas Augustinas).

Koncertų ciklas “SOSTINĖ SOSTINEI”
Balandžio 3 d. 18 val. Panevėžio bendruomenių rūmai
Balandžio 4 d. 18 val. Šv. Kotrynos bažnyčia
Balandžio 5 d. 18 val. Klaipėdos koncertų salė


Šiame straipsnyje: kotrynos bažnyčiaStavangeris

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių