Quantcast

„Opus 3“ muzikos scena Gedimino pr. dirba be poilsio dienų

Muzikos mėgėjai šią vasarą negali skųstis tikro garso koncertų stygiumi. Birželio 18 dieną atidaryta "Opus 3" terasa" veiks iki rudens, o be poilsio vysktantis projektas jau susilaukė gerbėjų.

Radijo stoties projekto "Opus 3" terasa" tikslas – į dienos šviesą iškelti pogrindyje koncertuojančias grupes. Kiekvieną ketvirtadienį čia vyks geriausių gyvai grojančių muzikantų rinkimai. Iš trijų pasirodžiusių kolektyvų komisija išrinks verčiausią patekti į kitą etapą ir toliau kovoti dėl "Opus 3" grupės titulo. Tarp pirmųjų komisijos, kurios sudėtis kaskart keisis, narių – "Opus 3" vadovas Darius Užkuraitis ir BIX lyderis Saulius Urbonavičius-Samas.

Norinčių koncertuoti laukiama iš visų Lietuvos miestų ir miestelių. "Stilistinių apribojimų grupėms nebus. Gali būti, kad tą patį vakarą šalia džiazo kolektyvo koncertuos elektroninės muzikos atlikėjai. O komisija nuspręs, kas pasirodė geriausiai", – aiškino "Opus 3" didžėjus ir laidų vedėjas Richardas Jonaitis. Būtina pridurti, kad nors į terasą kviečiami visi norintys, išimčių yra – čia nelaukiamos kaimo kapelos ir folkloro ansambliai.

"Opus 3" grupė bus paskelbta rugsėjo pradžioje. Jos nelaukia įspūdingo dydžio prizinis fondas, aukso puodas ar albumo įrašai. Tačiau konkurso organizatoriai tikina, kad ir be to bus kuo džiaugtis: nugalėtojai bus globojami radijo stoties. Mažiausia, ko gali tikėtis geriausieji, – radijo stoties skiriamas laikas jų muzikai.

Pasak "Opus 3" vadovo D.Užkuraičio, tokie konkursai pakelia visų Lietuvos muzikinio pasaulio atstovų kartelę, nes pergalės siekiančios grupės bus priverstos gerokai patobulinti savo programą ir ieškoti naujų muzikinių sprendimų. Be to, jis tiki, kad buvimas muzikinėje bendraminčių aplinkoje įkvėps kurti.

Gera muzika vilniečiai gali džiaugtis ne vien ketvirtadieniais. Kasdien dienomis "Opus 3" terasoje skamba muzika iš radijo repertuaro, o vakarais čia klausytojų laukia įvairiausių, garsių ir ne tokių ryškių, grupių koncertai bei didžėjų pasirodymai. Kad terasa galėtų pelnytai vadintis meno erdve, vasaros programą numatyta papildyti teatrų spektakliais.

--------------------------------------------------------------------------------

VIETA: "Opus 3" terasa", Gedimino pr. 9, Vilnius.

KAINA: nemokamai.


Šiame straipsnyje: opus 3

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių