Opozicija išsirinko naują Vilniaus merą Vilių Navicką (atnaujinta 21 val.)

Nepaisydama Juozo Imbraso sprendimo nukelti savivaldybės tarybos posėdį savaite vėliau, sostinės opozicija trečiadienį susirinko pati ir patvirtino naują Vilniaus merą - 49 metų konservatorių Vilių Navicką.

Už konservatorių iškeltą kandidatą balsavo 30 tarybos narių, vienas biuletinis buvo sugadintas.

Trečiadienį naują koaliciją sudarė 31 Vilniaus savivaldybės politikas: 10 konservatorių, 10 liberalcentristų, 4 socialdemokratai, tiek pat Liberalų sąjūdžio frakcijos narių ir trys Nepriklausomos frakcijos politikai.

Patvirtinti trys vicemerai

Naujuoju miesto vadovu išrinkto V.Navicko pavaduotojais paskirti trys iš keturių vicemerų. 

Slaptu balsavimu vicemeru paslaugų ir miesto ūkiui sričiai kuruoti išrinktas socialdemokratas Romas Adomavičius.

Naujuoju vicemeru Kultūros ir švietimo klausimams išrinktas liberalcentristas G.Babravičius. Jo frakcijos kolega Stanislovas Šriūbėnas išrinktas vicemeru ir jis kuruos socialinių reikalų klausimus.

Ketvirtuoju vicemeru Ekonomikos ir finansų klausimams norėjusiam tapti Liberalų sąjūdžio frakcijos nariui Vidmantui Martikoniui pritrūko 2 balsų.

Gresia dvivaldystė?

Antradienį savivaldybėje spaudos konferenciją surengęs J.Imbrasas patikino, kad pagal savivaldybės tarybos reglamentą tik jis vienas turi teisę sušaukti arba nukelti tarybos posėdį. Jei nepaisydami mero sprendimo, opozicijos nariai rinksis posėdžiauti, jų priimti sprendimai esą negalios.

Tokią poziciją trečiadienį žurnalistams dar kartą patvirtinęs J.Imbrasas sakė sprendimą dėl jo nuvertimo skųsti teismui.

Jei taip nutiktų, Vilniuje gali įsivyrauti dvivaldystė. Tokiu atveju Trakuose susiklosčiusi situacija, kai kiekvieną rytą į darbą keliauja du miesto merai, gali pasikartoti ir sostinėje.

Piketas J.Imbrasui palaikyti

Kol tarybos posėdyje susirinkusi sostinės opozicija vertė J.Imbrasą iš mero posto prie savivaldybės pastato grupelė žmonių surengė piketą. Iškėlę plakatus su užrašais: „Jūsų tikslas – sugrąžinti korupciją“, „Nemindykit demokratijos“ ir „Perversmininkai, einate GKČP keliu! Gėda!!“ susirinkusieji išreiškė paramą J.Imbrasui.

J.Imbrasas: „zuikių sukilimas. Skųsiu visiems pasaulio teismams“

Opozicijos perversmą pavadinęs „zuikių sukilimu“ senasis meras Juozas Imbrasas trečiadienį kreipėsi į Vilniaus savivaldybės darbuotojus, prašydamas „susiklausymo ir rimties“.

„Apgailestauju dėl susiklosčiusios dviprasmiškos situacijos mūsų savivaldybėje ir kviečiu laikytis rimties bei susiklausymo. Dirbkime vilniečių labui, užtikrinkime pagrindinių savivaldos institucijos funkcijų veiksnumą. Atlikite savo pareigą vilniečiams garbingai ir laikykitės pareigybinių instrukcijų“, - rašoma J.Imbraso laiške kolegoms.

„Deja, kai kurios politinės jėgos, remiamos tam tikrų monopolijų destabilizuoja padėtį ir įveda destrukciją. Tikiuosi, kad teisauga kaip galima greičiau išaiškins susiklosčiusią situaciją“, - teigė „Jūsų meru“ laišką pasirašęs J.Imbrasas.

Tiesa, po trijų minučių Vilniaus miesto savivaldybės tinklalapio naujienų prenumeratoriai gavo naujausią pranešimą: „Naujasis Vilniaus miesto meras – Vilius Navickas“. Tačiau paspaudus ant atsiųstos nuorodos savivaldybės puslapyje teksto apie naujai išrinktą merą dar nesimatė.

Vilius Navickas
Gimė 1959 m. spalio 14 d. Kaune.
1977 m. baigė Vilniaus 15-ąją vidurinę mokyklą.
1982 m. baigė Vilniaus inžinerinį statybos institutą, įgijo inžinieriaus-mechaniko specialybę.
1982-1991 m. Valstybinės autoinspekcijos transporto techninės priežiūros inspektorius.
1991-2003 m. bendrovės „VEDA“ direktorius.
Nuo 2003 m. bendrovės „Eurokubas“ patarėjas-konsultantas.
Nuo 2005 m. bendrovės „Euro-Construct“ direktorius.
Nuo 2001 m. Tėvynės sąjungos Vilniaus miesto skyriaus narys.
Nuo 2007 m. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys.
Vedęs. Sutuoktinė Jolanta, vaikai Jurgita, Andrius.
Kalba rusų, lenkų, anglų kalbomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių