Quantcast

Opozicija: išgelbėti Vilnių nuo A.Zuoko planų gali tik Prezidentė

Kas gali suvienyti Rolando Pakso „tvarkiečius“ ir Andriaus Kubiliaus Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus? Žinoma, kad Vilniaus meras Artūras Zuokas ir jo koalicijos planai dėl miesto šilumos ūkio modernizavimo.

Keistokas ėjimas

Miesto taryboje dirbantys konservatorių ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijų atstovai kreipiasi į pačią Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę – esą tik ši galinti pasipriešinti A.Zuoko planams.

Visi Vilniaus miesto tarybos opozicijoje dirbantys „tvarkiečiai“ ir konservatoriai pasirašė kreipimąsi į Prezidentę, kuriame prašoma inicijuoti Šilumos ūkio įstatymo pataisas. Esą tik taip galima užkirsti kelią bendrovės „Dalkia“ savivaliavimui Vilniaus šilumos tinkluose.
Miesto tarybos narys Bronius Cicėnas informavo, kad kreipimasis S.Daukanto aikštės rūmuose bus registruotas trečiadienį po pietų.

Konservatorius ir „tvarkiečius“ neramina būsimas konkursas dėl Vilniaus miesto šilumos tinklų modernizacijos – esą taip bus siekiama pratęsti sutartį su „Vilniaus šilumos tinklus“ valdančia bendrove „Dalkia“. Nuomos sutartis su šia bendrove yra pasirašyta iki 2017-ųjų metų.

„Siekiame, kad tokie dalykai kaip nuomos sutarčių pratęsimai nebūtų galimi, taigi prašysime prezidentės, kad inicijuotų įstatymo pataisas“, – aiškino B.Cicėnas.

Toks Rolando Pakso partijos ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kreipimasis – keistas reiškinys. Juk konservatoriai – valdančioji Seimo partija. Tad Šilumos ūkio įstatymo pataisas galėtų teikti TS-LKD frakcijos nariai Seime. Be to, miesto tarybos nariai Raimundas Alekna ir Vidas Urbonavičius – pačio premjero Andriaus Kubiliaus visuomeniniai patarėjai.

B.Cicėnas aiškina, kad keisti įstatymą Seime bandymų jau būta, tačiau nepasisekė: „O Prezidentė turi autoritetą, taigi kreipiamės į ją“.

Svajoja sumažinti kainą

Portalas diena.lt jau rašė, kad savivaldybė rengiasi skelbti konkursą – ieškos, kas galėtų modernizuoti sostinės šilumos ūkį. Svajojama apie milijardines investicijas, sumažintą šildymo kainą.

„Turės būti padaryta viskas. Tai, kas vadinama moderniu šilumos ūkiu. Naujos jėgainės, tinklai, kuriais tiekiama šiluma, apskaita, jos reguliavimas, išmetimo valdymas“, – yra sakęs Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius.

Paskelbti konkursą dėl šilumos tinklų modernizavimo „Vilniaus šilumos tinklai“ turės iki rugpjūčio 1-osios.

Apie investicijas į sostinės šilumos ūkį lig šiol yra užsiminusios tik dvi bendrovės – „Dalkia“ ir „Fortum Heat“. Abi sostinėje yra pateikusios projektus investuoti į naujų biokuro elektrinių statybą. „Dalkia“ tai yra siūliusi padaryti už 500 mln., o „Fortum Heat“ – už 700 mln. litų. Nė su viena lig šiol sostinės valdžia rimtų derybų nevedė.

Tačiau aiškėja, kad biokuro katilinių miesto valdžiai nebūtų gana. „Jie siūlo ne visai tai, ko mums reikia. Jie siūlo pastatyti tik jėgaines, bet mums to mažai. O reikia optimizuoti viską – jėgainės yra tik sudėtinė dalis. Kalbame apie šilumos tiekimą, apskaitą, visą kompleksą priemonių“, – yra sakęs R.Adomavičius.

Kiek galėtų kainuoti būsima šilumos ūkio modernizacija? Kas tai galėtų finansuoti? Į šiuos klausimus aiškių atsakymų sostinės valdantieji vis dar neturi.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žmonių labui

Žmonių labui portretas
Šilumos ūkis turi visuotinai rūpintis žmonių gerove. Elektra, vanduo, šildymas, turi tarnauti žmonių patogumui, o ne pasipelnymui. Komunalinis ūkis turi įdarbinti gyventojus ir dirbti ne sezoniškai, bet pastoviai: remontuoti, tvarkyti, tobulinti. Kiekvienas žmogus turi jausti pareigą ir atsakomybę už visuomenės gerbūvį. Mieste bus tik tuomet jauku ir gražu, kai kiekvienas savo gebėjimus skirs visuomenės labui ir klausys sąžinės balso.

žinovas

žinovas portretas
Labai protingas partijų Tvarka ir teisingumas bei konservatorių kreipimasis į Prezidentę dėl šilumos ūkio įstątymo pataisų uždraudžiant išnuomoti šilumos ūkius monopolistams. Čia svarbu ne partinė priklausomybė, o kiekvieno Tarybos nario sąžiningumas ginant vilniečių interesus nuo Vilniaus energijos diktato ir savivaliavimo šilumos ūkyje.

vitas

vitas portretas
nieko nepadės Prezidentė,Zuokas yra nepakaltinamas ir dar ,,tapkius''Zuoko vaikus krikštijo
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių