OKT/Vilniaus miesto teatras pristato premjerą „Dėdė Vania“

Dešimtąjį sezoną šiais metais skaičiuojantis OKT/Vilniaus miesto teatras balandžio 16 – gegužės 3 dieną įvyksiančiame Jubiliejiniame teatro festivalyje žiūrovams paskutinį kartą pristatys daugelį teberodomų OKT repertuaro spektaklių ir žada garsiąją premjerą - prancūzų režisūros žvaigždės Erico Lacascade‘so režisuotą „Dėdę Vanią“.

E. Lacascade pabrėžia, kad darbas su spektakliu  - tai nesibaigiantis kūrybos procesas, todėl prašo žiūrovų nenustebti, jei spektakliai, įvyksiantys balandžio 7-8 d. (Rusų dramos teatre) ir gegužės 11-12 d. (Teatro arenoje) skirsis.

Antono Čechovo „Dėdė Vania“ (1896 m.) – emocinis sprogmuo, tiksintis tykiame provincijos gyvenime, kuriame „nieko nevyksta“. Po legenda tapusio 1986 metų Eimunto Nekrošiaus pastatymo, ši pjesė užima išskirtinę vietą lietuvių teatre.

Penkiasdešimtmetis režisierius Eric Lacascade, kurio spektakliai ne kartą sėkmingai dalyvavo prestižinio Avinjono festivalio pagrindinėje programoje, kituose garsiuose tarptautiniuose teatro festivaliuose visame pasaulyje, šiandien laikomas vienu įdomiausių A. Čechovo interpretatoriumi, jo santykis su Čechovu – ypatingas.

2000 metais Avinjono festivalyje jis pristatė trilogiją „Žuvėdra“, „Šeimos ratas trims seserims“ ir „Ivanovas“, o 2002 – Popiežių rūmų Garbės kieme – „Platonovą“. Režisierius sako, kad šis rusų dramaturgas domina jį dėl keleto priežasčių.

„Čechovas taip giliai kalba apie žmogiškų santykių mechanizmą, apie viduriniosios klasės atstovus, apie žmones, kurie man atrodo panašūs į mane, į mus. O jo pjesių problematika – ko žmogus siekia, kuo jis svajoja būti, kokios jo aspiracijos, kokie troškimai iš vienos pusės ir – jo gyvenimo realybė – iš kitos. Kaip šios dvi jėgos susiduria, kaip jos funkcionuoja viena šalia kitos – tai svarbiausi dalykai. Čechovas šitoj problematikoj neprilygstamas. Ir tai mane jaudina, jaučiu brolystę su jo personažais. Be to, Čechovo pjesės – nuostabi medžiaga aktoriams, o aš kuriu aktorinį teatrą, visas mano darbas teatre sutelktas į aktorių. Vaidindami Čechovą, jie turi atiduoti, atverti labai daug savęs paties, būti šia prasme spektaklio koprodiuseriais.“ – sako šiuo metu Menų spaustuvėje intensyviai repetuojantis garsus prancūzų režisierius Eric Lacascade.

Naujajame prancūzų režisūros žvaigždės Eric Lacascade pastatyme vaidins pagrindiniai Oskaro Koršunovo spektaklių aktoriai – Vaidotas Martinaitis, Rasa Samuolytė, Dainius Gavenonis, Airida Gintautaitė, garsūs Vilniaus mažojo teatro aktoriai Gediminas Girdvainis ir Arvydas Dapšys, jauni Rimo Tumino auklėtiniai Irina Lavrinovič ir Tomas Rinkūnas, Aurelija Tamulytė, Paulius Tamolė ir Jonas Verseckas.

Prancūzų režisieriaus Erico Lacascade‘o spektaklio „Dėdė Vania“ premjera įvyks:
Balandžio 7-8 d. Rusų dramos teatre
Gegužės 11-12 d. naujojoje Teatro arenoje (Olimpiečių g. 3)
Spektaklių pradžia – 19 val.


Šiame straipsnyje: oktdėdė vaniaLacascade

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių