Nykūs rinkimai į Europos Parlamentą

Išankstiniai rinkimai į Europos Parlamentą lietuvaičiams ne tokie reikšmingi. Per pietus Vilniaus savivaldybėje kapų tyla, kai ankstesniais atvejais būdavo didysis pikas.

Tikėjosi mažo rinkėjų aktyvumo

Likus porai minučių iki išankstinių rinkimų pradžios Vilniaus savivaldybėje šmirinėjo vos keletas rinkėjų. Prie Vilniaus miesto gyventojams skirtų patalpų apskirtai vyravo kapų tyla. Kiek daugiau susidomėjimo rinkimais rodė gyventojai iš kitų Lietuvos miestų: prie durų būriavosi dvi dešimtys žmonių. Pirmoji jų pusė sugužėjo, vos atsidarė patalpos durys. Likusioji dalis įsmuko jau po poros minučių.

„Tai jau turėsim kada ir užkąsti ir parūkyti“, - juokavo rinkimų komisijos nariai.

Vilniaus miesto savivaldybės rikimų komisijos pirmininkas Kazys Šimas pasakojo, kad mažas rinkėjų aktyvumas jiems nėra staigmena.

„Kitose šalyse gyventojų aktyvumas per šiuos rinkimus irgi nėra didelis. Bet tai natūralu, nes skirtumas lyginant su kitais rinkimais - esminis. Kai renkamas Seimas, gyventojai laukia permainų, naujo įstatymų leidyboje. Prezidentas - yra valstybės pasididžiavimas ir jam skiriamas ypatingas dėmesys. O Europos Parlamentas nuo mūsų toli. Žmonės nemano, kad 12 iš Lietuvos ten dirbsiančių parlamentarų gali turėti įtakos viso parlamento sprendimams“, - sakė K.Šimas.

Šokiravo rinkimų darbuotojos

Nors eilių nebuvo, rinkimų komisijos nariams įtampos netrūko. Mat prie stalų plušančios moteriškės į rinkimų lapus žiūrėjo kaip į pirmąkart regimą stebuklą. Jeigu eilėje stovėjau vos dvi minutes, tai prie stalelio prapūpsojau visą dešimtį.

Už jo plušančios dvi moteriškės niekaip negalėjo susigaudyti, kur rašyti rinkėjo vardą ir pavardę, vis konsultuodavosi su vyru, sėdinčiu prie gretimo stalelio. O išvydusios, kad dar egzistuoja ne tik apygarda, bet ir tokia rinkimų apylinkė bei jos numeris - apskritai žagtelėjo. Mat šios, kad būt greičiau, prie apylinkių visur buvo supylusios Vilniaus miesto numerius, nors balsuotojai pas jas keliavo iš kitų miestų. Neiškentus garsiai nusistebėjau, ar jų neturėjo prieš rinkimus apmokyti, kaip teisingai pildyti dokumentus.

„Tik bendrai tvarką pasiskaitėme ir tiek. Be to, čia pirmieji rinkėjai, vėliau išmoksim ir eisis greičiau“, - tikino pusamžė komisijos narė Emilija, vietoje mano paso numerio į dokumentą rašydama Biržų policijos komisariato numerį.

Už nugaros išgirdau ant greta sėdėjusių darbuotojų šaukiantį rinkimų prižiūrėtoją. Esą ko čia jos sėdi ir dviese vieną lipduką ant voko klijuoja, kai prie slenksčio trypčioja kitas rinkėjas.

Sukandusi dantis, paaiškinau, kaip teisingai pildyti dokumentus, pagriebiau lapą su partijų sąrašais, voką ir nuėjau balsuoti. Nerimas kirbėjo, kad dėl nekompetentingų komisijos narių mano balsas gali būti pripažintas negaliojančiu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių