Iš Nyderlandų atkeliavusios tulpės pavasarį Vilniuje pražys Rožiniu kaspinu

 • Teksto dydis:

Šiandien Vilniuje pasodintas rausvų tulpių gėlynas, savo forma atitinkantis Rožinio kaspino simbolį, visame pasaulyje reiškiantį solidarumą kovoje su krūties vėžiu.

Greta sostinės Sakurų parko rausvai pražysiantį gėlyną sodino sveikatinimo projekto „Nedelsk“ iniciatorė Agnė Zuokienė, kurios rūpesčiu Lietuvą pasiekė šie, specialiai projektui skirti, „Pink Ribbon“ veislės tulpių svogūnėliai.

A.Zuokienei talkino verslininkė ir nuolatinė „Nedelsk“ rėmėja Irena Marozienė, „Vartų“ galerijos savininkė Nida Rutkiene su dukra Laura, psichiatrė Palmira Rudalevičienė, viena iš klubo „Zonta“ vadovių Ramunė Trakymienė, žurnalistė Irena Pivoriūnienė, taip pat Lina Šilgalienė, Gerimanta Stankutė, Ieva Elzbergienė, Gintarė Jarošaitė ir kitos žinomos moterys. Prie moterų prisijungė Vilniaus kolegijos Kraštotvarkos katedros studentai ir į Lietuvą tulpių svogūnėlius atgabenę olandai – didžiausio pasaulyje gėlių parko Keukenhofo specialistai. Iš viso rožinių tulpių svogūnėlius sodino beveik 80 žmonių.

Iš viso 200 kv. m plote buvo pasodinta apie 70 tūkst. svogūnėlių, iš kurių pavasarį išaugs iki 45 cm aukščio gėlės.

„Tikriausiai nerastume moters, kuriai nepatiktų gėlės – moteriškumo atspindys.  Tad žydinčios tulpės visoms dailiosios lyties atstovėms primins, kad jos pačios yra tarsi gėlės, kurių žydėjimo labai reikia jų artimiesiems, – sakė A. Zuokienė. – Tikimės, jog moterys atkreips dėmesį į sužydėjusį simbolinį Rožinio kaspino gėlyną ir nedelsdamos tikrinsis sveikatą“.

Projekto „Nedelsk“ iniciatorė priduria, jog tulpių sodinimo data buvo derinta su dviem svarbiais būsimo pavasario įvykiais: „Norime, jog tulpės pražystų per Motinos dieną ir taip simboliškai praneštų apie jau 12-tąją rožinio autobusiuko kelionę, kurios metu įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose gydytojai nemokamai tikrins moteris dėl krūties vėžio, pasakos apie šios ligos požymius, profilaktiką bei mokys krūtų savityros“.

Sodindami tulpių svogūnėlius projekto „Nedelsk“ organizatoriai prisiminė, jog šis gėlių sodinimas yra tarsi tąsa dar vienos „Nedelsk“ iniciatyvos – fotografijų konkurso „Težydi mano miestas“. Namus, balkonus ar tiesiog darželius gėlėmis apsodinusios moterys siunčia nuotraukas konkurso organizatoriams ir tokiu būdu geromis emocijomis bei širdies šiluma dalinasi su kitais. Kasmet vis daugiau dalyvių pritraukiantis renginys 2014-ais metais vyks 10-ąjį kartą.

Talkininkams sodinti tulpių svogūnėlius padėti atėjo  ir A. Zuokienės mažosios dukters Emilijos klasė. Vaikai praėjusią savaitę kartu su dar 50-imčia sostinės mokyklų ir darželių auklėtinių lankstė origami tulpes. Instaliacija iš šių tulpių bus pristatyta didžiuosiuose šalies miestuose.

Sveikatinimo projektas „Nedelsk” 11 metų rengia Lietuvoje moterims krūtų savityros praktinius mokymus, organizuoja viešas paskaitas apie krūties vėžį, propaguoja darnaus gyvenimo būdą. Nuo projekto veiklos pradžios nemokamų patikrų metu buvo patikrinta daugiau kaip 86 tūkst. moterų, iš jų per 780 rasta krūties vėžio įtarimo atvejų. Europos Parlamentas apdovanojo sveikatinimo projektą „Nedelsk“ kaip „mažo biudžeto – didelio poveikio“ (angl. „Low budget – big impact“).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių