Nušvilptos Sausio 13-osios atgarsiai: kodėl savivaldybė davė leidimą mitingui?

 • Teksto dydis:

Ar gali vienoje aikštėje vykti iškart keli renginiai, kodėl Vilniaus savivaldybė davė leidimą tūkstančiui kasdien rinktis prie Parlamento?

Toje pačioje aikštėje ketvirtadienį vienu vyko Sausio 13-osios minėjimas ir minia žmonių protestavo prieš pandemijos ribojimus Lietuvoje.

Kaip buvo išduotas toks leidimas, LNK žurnalistams pasakojo Vilniaus savivaldybės Administracijos skyriaus vedėjas Gintaras Leperskas.

Papasakokite pirmiausia, kam buvo duotas leidimas kalbant apie protestuotojus, kurie ketvirtadienį rėkė, švilpė, trypė, kalbant tiek žmonėms iš Sąjūdžio, tiek Seimo pirmininkei, premjerei. Kiek laiko tai turėjo vykti, ir kokiam skaičiui žmonių buvo duotas leidimas ten būriuotis, valdininko klausė LNK žurnalistė.

„Prei Seimo vyko renginys, minėjimas, kaip teisingai pastebėjote, ir tuo pat metu buvo suderintas susirinkimas, kuris nebuvo suderintas tai dienai, tai buvo ilgalaikis mitingas, kuris buvo suderintas nuo gruodžio 6 d. ir jis turi teisę vykti iki sausio 16 d. Tai nėra išimtinai tik tai dienai skirtas susirinkimas“, – situaciją dėl protesto leidimo išdavimo aiškino Administracijos skyriaus vedėjas G. Leperskas.

Visas vaizdo įrašas – LNK reportaže:

 

 

Kalbant apie tai, ką Vilniaus savivaldybė svarsto prieš išduodama tokius leidimus. Jūs tikriausiai matėte, kad tas leidimas apima ir Sausio 13-ąją – labai svarbią datą, kad aikštėje bus ir valdantieji, kurie pastaruoju metu išgirsta ir kartesnių žodžių, tai ar nebijote duoti leidimo, kalbant ir apie Sausio 13 d., teiravosi LNK žurnalistė.

Kiti išreiškė kitokią poziciją, kuri su etikos normomis turbūt nelabai dera, bet žmonės skirtingi ir mes negalime riboti jų laisvių.

„Reikia suprasti, kad ne vien savivaldybė šitą sprendimą priima, mes tai darome kartu su policijos  pareigūnais, kurie turi visą informaciją. Tiek apie praėjusius įvykius, apie galbūt asmenų ketinimus ateityje. Karu su policija buvo priimtas sprendimas leisti mitinguoti“, – kalbėjo Administracijos skyriaus vedėjas.

Kaip jums pačiam atrodė ketvirtadienį atrodė vaizdas prie Seimo, toliau klausė žurnalistė.

„Susirinko žmonės, vieni turėjo vienokių ketinimų minėdami žuvusiuosius ar galbūt sužeistus per Sausio 13-osios įvykius. Kiti išreiškė kitokią poziciją, kuri su etikos normomis turbūt nelabai dera, bet žmonės skirtingi ir mes negalime riboti jų laisvių“, – sakė Vilniaus savivaldybės darbuotojas.

Ar nebus taip, kad savivaldybė ateityje atidžiau žiūrės į tokius renginius išduodama leidimus?

„Reikia prisiminti, kad tai ne pirmas atvejis, kai savivaldybė turėdama savų argumentų nedavė leidimo daryti susirinkimo, bet tuos sprendimus vėliau panaikino teismai. Ateityje mes taip pat atsakingai vertinsime, kaip ir šiuo kartu, bet pagrindas yra įstatymas, kada savivaldybė gali kokius sprendimus priimti“, – apie leidimų išdavimą mitingams pasakojo Administracijos skyriaus vedėjas G. Leperskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Laisvės gynėjas

Laisvės gynėjas portretas
Žmonės kurie turi savo nuomonę tiek prie ruso,ar laisvoje Lietuvoje yra tautos priešai.

Teises

Teises portretas
Prieš 31 metus zmones teises turejo

o

o portretas
kas cia daugiausia triuksma kelia tai visokios susimarmaliavusios audrones /vandens stiklyneje/ sukeldamos audra ir visi kt kom sovietnomenklatur palikymo kuris kvepia zydpelesiais su zydmelina penkiakampe reikiamu laiku pavirstanti raudona setonzvaigzde kraujo fone tai toki kontingenta siandien nori padaryt si vasalsaika pardavusi visa tauta ir tai jau ne zmones o klonai /biorobotai uzprogramuoti setonisku jegu griovimui ir patys biredami nori kuo daugiau sielu pasigrobt ka ir matome bet nevisi nes marmalas blokuoja viska iki AA======
VISI KOMENTARAI 39
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių