Quantcast

Nuspręsta atnaujinti bylą dėl taršos leidimo Kazokiškių sąvartynui

Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį nepaskelbė savo sprendimo dėl taršos leidimo, suteikiančio teisę veikti sąvartynui, ir nusprendė atnaujinti bylos nagrinėjimą.

Galutine ir neskundžiama bylos nutartimi į šią bylą trečiaisiais asmenimis įtraukti Elektrėnų savivaldybės administracija, ugniagesiai, Vilniaus visuomenės sveikatos centras, Kultūros paveldo departamentas.
Teismo sprendimu tretieji asmenys turės pateikti savo atsiliepimus dėl ieškinio.

Taip pat teismas nusprendė išreikalauti visą institucijų susirašinėjimo dėl taršos leidimo medžiagą.
Kitas teismo posėdis vyks balandžio 12 dieną.

Vilniaus apygardos administracinis teismas nagrinėja administracinę bylą pagal Kazokiškių bendruomenės ir Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus tarybos skundą Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentui dėl taršos integruoto prevencijos kontrolės leidimo panaikinimo.

Asociacijos Kazokiškų bendruomenė ir Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus taryba prašo panaikinti Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (VRAAD) 2011 metais spalio 17-ąją uždarajai akcinei bendrovei „VAATC“ išduotą taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimą dėl Vilniaus apskrities regioninio buitinių atliekų sąvartyno ir atliekų priėmimo iš gyventojų aikštelės Kazokiškių kaime, Elektrėnų savivaldybėje, eksploatavimo.

Pasak pareiškėjų, 2010 metų spalio 18-ąją Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas savo nutartimi panaikino 2007 metų rugsėjo 10-ąją VRAAD išduotą taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą.
Teisėjų kolegija išimties tvarka sprendimo vykdymą buvo atidėjusi metams - iki 2011-ųjų spalio 18-osios.

Pasibaigus šiam terminui, bendrovė „VAATC“ Kazokiškių sąvartyno veiklos nenutraukė, ji yra tęsiama, nes Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas 2011 spalio 17-ąją išdavė naują TIPK leidimą eksploatuoti sąvartyną.

Pareiškėjai mano, kad VRAAD neturėjo teisės išduoti TIPK leidimą, nes nebuvo atliktos naujo poveikio aplinkai vertinimo procedūros.

TIPK leidimas pažeidžia teisės aktais reglamentuojamus aplinkos apsaugos ir taršos prevencijos reikalavimus, viešąjį interesą, atvirai ignoruoja suinteresuotos visuomenės teises ir teisėtus interesus.


Šiame straipsnyje: Kariotiškių sąvartynas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių