Quantcast

Nuslėpė nuo gyventojų

Senamiesčio gyventojai porą savaičių vartojo sveikatai kenksmingą vandenį – tai patvirtino Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, patikrinusi geriamojo vandens kokybę.

"Kauno diena" dar gegužę rašė, kad Senamiestyje daugiau nei savaitę iš čiaupų bėgo juodas vanduo, o atsakingos tarnybos nesiėmė jokių veiksmų. Tuomet pranešta, kad Piliakalnio gatvėje įvyko avarija, dėl kurios jų vanduo staigiai pajuodavo.

Nesulaukę pagalbos iš Kauno specialistų, Senamiesčio gyventojai kreipėsi į Vilnių, Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

"Apgautas jaučiuosi ne aš vienas. Mums tvirtino, kad vanduo atitinka visus reikalavimus ir yra vartotinas, tačiau tyrimai parodė priešingai. Be to, už tokį vandenį dar ir mokėti turėjome", – pasakojo M.Daukšos gatvėje gyvenantis Liutauras Šutas.

Vyras tvirtino, kad nežinodamas apie vandens kokybę jis su šeima gėrė vandenį, virė maistą.

"Juodą vandenį pastebėjome, kai norėjome prisileisti vonią. Ačiū Dievui, kad nieko blogo nenutiko ir į ligoninę skubėti nereikėjo", – džiaugėsi kaunietis.

Liutaurui pikčiausia, kad niekas gyventojams nepranešė apie gedimus, neužsuko vandens, o tik melavo, sakydami, kad vanduo nėra kenksmingas, tik atrodo neestetiškai.

Su bakterijomis

Prieš keletą mėnesių "Kauno vandenų" avarinės tarnybos viršininkas Rimas Stunžėnas tvirtino, kad bendrovės specialistai atliko vandens tyrimus, kurie parodė, jog vanduo nėra kenksmingas, tik atrodo neestetiškai dėl mangano ir geležies dalelių nuosėdų.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, reaguodama į gyventojų skundus, gegužės 16-ąją paėmė šalto geriamojo vandens mėginius mikrobiologiniams ir cheminiam tyrimui atlikti.

"Tirtuose mėginiuose kaliforminių bakterijų, bendrosios geležies bei mangano kiekis viršijo leidžiamą kiekį ir neatitiko Lietuvos higienos normos", – rašoma tarnybos rašte.

Po šių išvadų bendrovė "Kauno vandenys" atliko pakartotinius vandens tinklų plovimo darbus.

Savo kaltės neįžvelgia

"Kauno vandenų" avarinės tarnybos viršininkas R.Stunžėnas neprisiėmė kaltės, kad klaidingai informavo miestiečius apie vandens kokybę.

"Mūsų laboratorijoje daryti tyrimai parodė, kad vanduo yra sudrumstas, padidintas geležies, mangano kiekis. Jokių bakterijų nebuvo. Koliforminių bakterijų galėjo pasitaikyti atsitiktinai", – svarstė viršininkas.

R.Stunžėnas pasakojo, kad tyrimams vanduo imamas iš įvadinio namo skaitiklio.

"Kodėl vieni tyrimai buvo geri, o veterinarijos tarnybos kitokie, net sunku pasakyti. Reikia tiksliai peržiūrėti datas, kada buvo atliekami tyrimai ir kiek kartų jie buvo atlikti. Nenoriu išsisukinėti, bet kažkaip vienareikšmiškai komentuoti nenorėčiau", – išsisukinėjo nuo tiesaus atsakymo R.Stunžėnas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių