Nuskurdusi savivaldybė šventę gali padovanoti tik 500 Vilniaus mokytojų

Masinio renginio sostinės mokytojams šiemet miesto savivaldybė nepadovanos. Šventinis koncertas rengiamas Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, tačiau jį pamatyti galės tik 500 pedagogų.

Trejus metus iš eilės Vilniaus mokytojams organizavusi masines šventes šiemet miesto valdžia nusprendė pataupyti. „Sunkmetis, krizė, - trumpai paaiškino savivaldybės Švietimo planavimo ir organizavimo skyriaus vedėjas Julius Skestenis. - Tebus mažas koncertėlis Balio Dvariono mokykloje.“

Tarptautinę mokytojų dieną pedagogai mini savo mokyklose. Po pamokų moksleiviai jiems surengia koncertus aktų salėse.

„Po pamokų mokiniai mokytojus pakvies ir į ekskursiją“, - pasakojo Radvilų gimnazijos direktorius Mindaugas Puodžiukas.

Visos sostinės mokyklos Mokytojų dieną švenčia skirtingai. Tačiau tradicija, kad moksleiviai vestų pamokas mokytojams tolydžio nyksta.

„Tai rizikinga, dažnai kyla chaosas. Todėl pas mus pamokos sutrumpintos ir viskas“, - pasakojo Gabijos gimnazijos raštinės telefonu atsiliepusi moteris.

M.Puodžiukas pasakojo, kad jo vadovaujamoje mokykloje pasiektas kompromisinis variantas: pradžioje pamokas vedė mokytojai, o vėliau šią teisę iš jų perėmė moksleiviai.

J.Skestenis sakė, kad kiekviena mokykla nusprendžia, kaip švęsti ir miesto Švietimo skyrius to nekontroliuoja. „Kaip kas nori, taip tas daro. Kai kurios mokyklos Mokytojų dieną jau atšventė penktadienį“, - kalbėjo jis.

Praėjusiais metais savivaldybė pedagogus kvietė į „Siemens" areną, kur dainavo televizijos šou „Žvaigždžių vartai" dalyviai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių