Quantcast

Nušalintos sostinės teisėjos bylą nagrinės LAT septynių teisėjų kolegija

Nuo pareigų nušalintos, bet vėliau dėl dokumentų klastojimo išteisintos Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo teisėjos Anželikos Šimaitienės bylą nagrinės išplėstinė septynių Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjų kolegija.

Taip antradienį nusprendė A.Šimaitienės bylą nagrinėjusi trijų teisėjų kolegija, BNS sakė teismo atstovė ryšiams su visuomene Živilė Jokimaitė - Dolgich.

"Teisėjų kolegijos nuomone, sprendžiant baudžiamosios atsakomybės senaties taikymo klausimą kasacinės instancijos teisme, kai yra išteisinamasis nuosprendis, taip pat taikant teisės normas dėl baudžiamosios bylos nutraukimo pagrindų, šie klausimai nevisiškai atsispindi teismų praktikoje", - sakė LAT atstovė.

Trijų tesėjų kolegijos nuomone, minėti teisiniai klausimai gali reikšti naujos teisminės praktikos atsiradimą.

Į LAT su kasaciniu skundu kreipėsi Vilniaus apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Irmantas Mikelionis, nesutikdamas su Lietuvos apeliacinio teismo (AT) ir Kauno apygardos teismo sprendimais, kuriais teisėja bei teismo posėdžių sekretorė Jolanta Rutkauskienė buvo išteisintos dėl piktnaudžiavimo ir dokumento klastojimo.

A.Šimaitienei tuomet dar buvo priteista 295 tūkst. litų - tiek sudaro per teisinių batalijų metus teisėjai nemokėtas darbo užmokestis.

Prokuroras siekia, kad minėtos nutartys būtų panaikintos. Vis dėlto kasaciniame skunde neprašoma skirti moterims realių bausmių - teigiama, kad byla turi būti nutraukta suėjus baudžiamosios atsakomybės senaties terminui.

A.Šimaitienės, kaip teisėjos, įgaliojimus dar 2006 metų vasarį sustabdė tuometis prezidentas Valdas Adamkus.

Įtarta, kad A.Šimaitienė 2002 metais su sekretore J.Rutkauskiene suklastojo teismo posėdžio protokolą. Jame buvo įrašyta, kad bylos dėl leidimo privatizuoti butą lengvatinėmis sąlygomis posėdyje dalyvavo ne tik tuo suinteresuota vilnietė, bet ir Vilniaus savivaldybės teisininkė.

Specialiosios tarnybos, kurios domėjosi šia byla dėl to, kad ji išnagrinėta įtartinai greitai, išsiaiškino, jog teisininkė posėdyje nepasirodė.

A.Šimaitienė kaltinimus neigė - esą nusižengė tik tuo, kad nepastebėjo sekretorės klaidos.


Šiame straipsnyje: Andželika Šimaitienėbyla

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių