Nuomos kainos Vilniuje studentų nedžiugina

Artėjant rugsėjo 1-ajai į miestą sugrįžę studentai skuba ieškotis gyvenamosios vietos. Tačiau jų viltys, kad butų nuomos kainos bus smarkiai nukritusios, dažniausiai subliūkšta.

Klaipėdietė Evelina pernai po mokslo metų išvažiavo namo tikėdamasi, kad rudenį nuomotis butą pavyks kur kas pigiau. Tačiau prasidėjus tikroms paieškoms pamatė, kad kainos nekrito tiek daug, kiek ji tikėjosi.

„Jei tik būna geras variantas, kai paskambini, iškart būna užimtas. Arba nuvažiuoji ir pamatai, kad nors kaina gera, butas – baisus. Kol kas dar nežinau, kur gyvensiu“, - guodėsi ji. Panašūs rūpesčiai kamuoja daugelį rudenį grįžtančių į mokslus. Daugelis studentų ieško nuomotis butą keliese arba kambario pas šeimininkus.

„Studentai ieško kasmet, vasaros pabaigoje būna jų antplūdis. Tačiau šiemet sumažėjo pačių studentų – tai visi pajuto. Yra nemažai tuščių butų, tačiau, kad jų nuomos kainos labai kritusios – tik mitas. Šeimininkai geriau nusprendžia laikyti tuščią butą, negu atiduoti jį už kapeikas, nes gyventojai tokiu atveju pridaro daugiau žalos negu sumoka nuomos. Sakykime, už 400 Lt dabar galima išsinuomoti tik bendrabučio tipo butą“, - sakė nekilnojamojo turto agentūros „Avoltera“ atstovė.

***

Šią vasarą sostinėje siūloma vieno kambario buto nuomos kaina svyruoja apie 450–750 litų per mėnesį, dviejų kambarių – 650–1100, trijų kambarių – 900–1500 litų per mėnesį.

Nuomos kainos priklauso nuo buto būklės ir vietos miesto dalyje.


Šiame straipsnyje: nuomanuoma vilniuje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių