Quantcast

Nuo Lazdynų tilto bandyta pavogti kabelį

Vilniaus 7-ajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas, dėl bandymo nuo Lazdynų pėščiųjų tilto pavogti elektros kabelį.

Sugadinus jį, bendrovė Rytų skirstomieji tinklai (RST) teigia patyrusi apie 40 tūkst. litų žalą.

Nusikaltimas įvykdytas dar birželio 3-ąją. RST specialistai, gavę pranešimą jog iš elektros kabelio, nutiesto per Lazdynų pėsčiųjų tiltą, sklinda kibirkštys ir liepsna, skubiai nuvyko į įvykio vietą. Ant nebeeksploatuojamo pėsčiųjų tilto RST darbuotojai rado pažeistą rezervinį 6 kV įtampos kabelį.

Nors senasis pėsčiųjų tiltas per Nerį dėl avarinės būklės buvo uždarytas, per jį nutiesta kabeline linija iki šiol buvo tiekiama elektros energija Bukčių kvartalo gyventojams bei netoli esančioms įmonėms. RST specialistai nedelsiant išjungė elektros srovę šioje tinklo dalyje ir dėl įvykio pradėjo tyrimą.

Pagal RST Saugos ir prevencijos departamento surinktą informaciją po dviejų dienų bendrovės atstovai kartu su policijos pareigūnais sulaikė tame pačiame mikrorajone gyvenantį pilietį Z.T.

Manoma, kad vyras norėjo pasipelnyti parduodamas pavogtą kabelį spalvotųjų metalų supirktuvėje.

„Atliekant kratą Z.T. namuose buvo rasti įkalčiai, įrodantys, kad panašia nusikalstama veikla jis vertėsi ir anksčiau. Tokia vagystė galėjo baigtis ir pačio vyro mirtimi“, - sako RST Prevencijos skyriaus vadovas Robertas Krikštaponis.

RST specialistų teigimu, pažeisto kabelio eksploatuoti šiuo metu jau neįmanoma, o šios kabelinės linijos remontuoti negalima dėl avarinės tilto būklės. Todėl elektrą tiekianti bendrovė turės keisti kebelinės linijos trasą, kurios tiesimas kitoje vietoje gali kainuoti daugiau nei 40 tūkst. litų.

Sulaikytajam dėl sugadinto turto gresia areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

R. Krištaponio teigimu, nesąžiningų piliečių veiksmai, bandant pasisavinti elektros įrenginius ar neteisėtai vartoti elektros energiją, pažeidžia ne tik RST, bet ir visų garbingų klientų interesus ir kelia grėsmę jų saugumui, nes tokiais atvejais nusikaltėliai pirmiausia pažeidžia saugaus elgesio su elektros įrenginiais reikalavimus.

„Mes skatiname gyventojus nelikti abejingais - pastebėjusius elektros įrenginių plėšimo ar vagystės požymius bei nelegalaus elektros prisijungimo faktus ar įtarimą keliančius asmenis šalia elektros įrenginių, prašome nedelsiant pranešti mūsų bendrovės kontaktų centro telefonu 1802 arba anoniminių pranešimų įrašymo telefonu (8-5) 2552555. Tik bendromis pastangomis galėsime užtikrinti vartotojų saugumą ir dar greičiau išaiškinti nusikaltimus, trukdančius užtikrinti kokybišką elektros energijos tiekimą”, - sakė RST Prevencijos skyriaus vadovas.


Šiame straipsnyje: lazdynų tiltas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių