Quantcast

Nuo kitų metų vėlinama Lietuvos edukologijos universiteto darbo laiko pradžia

  • Teksto dydis:

Lietuvos edukologijos universitetas Vilniaus miesto savivaldybės prašymu nuo 2014 m. vėlina darbo laiką. Planuojama, kad studijos mokslo įstaigoj prasidės pusvalandžiu vėliau, ne 8, o 8:30.

Artimiausiu metu sprendimas keisti darbo laiką bus svarstomi Universiteto senate ir taryboje. Pakeitimai turėtų įsigalioti nuo kitos sesijos, t.y. nuo 2014 m. vasario mėn.

Vilniaus savivaldybė ne tik ragina jai nepavaldžias mokslo įstaigas diferencijuoti darbo laiką, bet ir pati šiuo metu svarsto nuo ateinančių metų pavėlinti pamokas ir kai kuriose sostinės mokyklose. Tokiu būdu moksleiviams nebereikės stumdytis sausakimšuose autobusuose ir troleibusuose piko metu.  Šiuo metu iš 123 Vilniaus mokyklų 96 įstaigos pamokas pradeda 8 valandą, likusios – vėliau, 8.30 ar 9 val.

Remiantis tarptautine patirtimi, darbo laiko pavėlinimas mokslo įstaigose ne tik sumažintų spūstis mieste, bet ir teigiamai atsilieptų pačių moksleivių savijautai ir mokymosi rezultatams. Londono Akademija tapo pirmoji mokykla Britanijoje pradedanti mokslą 10 val. po to, kai tyrimas parodė, kad paaugliai ne visiškai pabunda iki priešpiečių. Pavėlinus pamokas, vaikai tapo budresni ir aktyvesni pamokose. Mineapolyje (JAV) pakeitus septynių aukštųjų mokyklų pradžios laikus iš 07.15 į 08.40, buvo užfiksuota,  kad mokinių rezultatai pagerėjo kelis kartus.NAUJAUSI KOMENTARAI

hm

hm portretas
LEU realybeje su LEU zenklu ant stogo
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių