Nuo gegužės Santaros klinikose – pokyčiai

Šalyje atšaukus ekstremaliąją situaciją dėl koronaviruso, Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos atnaujina pacientų lankymą, tačiau tą daryti bus galima nustatytu laiku.

„Pandemija atsitraukia, ligonių mažėja, naujai nustatomų atvejų irgi mažėja, (...) todėl atitinkamai keičiasi darbo tvarka. Pirmiausia, tai susiję su pacientų lankymu: tam tikromis valandomis pacientus galima lankyti be apribojimų“, – žurnalistams pirmadienį sakė Santaros klinikų direktorius medicinai Valdas Pečeliūnas.

Ligoninėje suaugusiuosius pacientus lankyti bus galima darbo dienomis nuo 17 iki 19 val., savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 11 iki 13 val. arba nuo 17 iki 19 valandos.

Tuo metu vaikus pacientus bus galima lankyti kiekvieną savaitės dieną du kartus: nuo 11 iki 13 val. ir nuo 17 iki 19 valandos.

V. Pečeliūno teigimu, kaukės viduje bus privalomos ne tik lankytojams, bet ir pacientams, personalui.

Ligoninėje gulintiems, į ją guldomiems pacientams ir juos lydintiems asmenims PGR tyrimai bus atliekami tik esant COVID-19 ligos simptomams.

„Įstaigos sprendimu, pacientai, kurie yra hospitalizuojami tam tikruose skyriuose, kur gydomi pacientai su labai išreikšta imunosupresija ar nusilpusiu imunitetu, bus išlaikomas profilaktinis testavimas“, – kalbėjo Santaros klinikų atstovas.

Pasak V. Pečeliūno, pandemijai slūgstant, nuosekliai mažinamas koronavirusu sergantiems pacientams skirtų lovų skaičius.

„Jei žiūrėtume į omikron piką, Vilniaus regione turėjom iki 61 lovos reanimacijoje, dabar tų lovų likę tik 18“, – sakė medikas.

Anot jo, reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose dėl COVID-19 komplikacijų gydomų pacientų skaičius sumažėjo „labai dramatiškai“.

„Jų išlieka, bet ne daugiau kaip pusė. Kita pusė pacientai, turintys sunkias ligas, dėl kurių turi būti ten, bet jiems kartu nustatytas ir koronavirusas“, – teigė V. Pečeliūnas.

Mediko teigimu, dėl koronaviruso reanimacijoje dažniau gydomi neskiepyti ar nepersirgę žmones, „bet su COVID-19 būna ir imunizuotų.“

Statistikos departamento duomenimis, šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 426 COVID-19 sergantys pacientai, 34 iš jų – reanimacijoje.

14 dienų naujų pirminių susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų nuosekliai mažėja ir siekia 311,8 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 13,4 procento.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių