Quantcast

Nuo birželio 1 d. Vilniuje baigiamas prašymų į darželius priėmimas

Gegužės 31 d., penktadienis – paskutinė diena, kai tėveliai gali pateikti internetu www.vilnius.lt, skiltyje „Mano darželis“, ar atvykę į Vilniaus miesto savivaldybę prašymą lankyti darželį 2013 m.

Šie prašymai bus  įtraukiami į bendrą 2013 m. eilę. Internetu užpildytas prašymas turi tokią pačią galią, kaip ir savivaldybėje pateiktas prašymas. Registruoti savo vaiką, galite į kelis darželius, tačiau jis pateks į tą darželį, kuriame bus vietos ir kuris buvo nurodytas pirmas prioriteto tvarka.

Nuo birželio mėn. darželiuose bus formuojamos grupės. Visų priimtų į darželius vaikų tėveliai gaus pranešimus mobiliuoju telefonu arba elektroniniu paštu, į kokį darželį yra priimta jų atžala. Iki liepos 1 d. pranešimus gavę tėvai turės atvykti į darželį sudaryti sutartį ir pateikti reikiamus dokumentus. Su savimi būtina turėti gimimo liudijimą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir šių dokumentų kopijas.

Primename, kad iš viso Vilniuje darželius lanko 23 tūkst. 435 vaikai.  Iš jų apie 2600 vaikų yra ne vilniečių. Vilniaus savivaldybė miesto darželius kasmet dotuoja daugiau kaip 59 mln. litų. Vieno vaiko išlaikymas savivaldybės darželiuose kainuoja apie 6440 Lt per metus (42 proc. – savivaldybės lėšos, 37 proc. valstybės skiriamos „krepšelio“ lėšos, 21 proc. – tėvų mokesčiai). Specialiose grupėse vaiko išlaikymas kainuoja 19696 Lt.

Nepaisant to, jog vilniečiai į šalies biudžetą sumoka daugiausiai mokesčių, Vyriausybės ir Seimo sprendimais, lyginant su 2012 metais, sostinės biudžetas šiemet sumažėjo apie 10 proc. arba 149 mln. litų.

Vilniaus savivaldybė taip pat skatina privačių darželių steigimąsi, savivaldybės tarnybos yra pasiruošusios konsultuoti ir padėti steigti naujas grupes, ieškoti galimybių steigti pusiau privačius darželius savivaldybės patalpose.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių