Numetei nuorūką - gailėkis ir tavęs pasigailės

Miesto valdžia užsimojusi sutramdyti miesto šiukšlintojus, antradienį pademonstravo, kad nejuokauja. Savivaldybės Administracinė komisija nubaudė pirmuosius pažeidėjus už ne vietoje numestą nuorūką. Šešioms teršėjoms skirtos baudos nuo 300 iki 350 litų.

Sunervino egzamino rezultatai

Į komisiją atvykusios dvi studentės, nepanorusios prisistatyti, dievagojosi nerūkančios ir preciziškai besilaikančios visų šalyje galiojančių taisyklių.

„Net autobusu nesu be bilietėlio važiavusi, visuomet nuolatinį bilietą nusiperku“, – tikino viena merginų, laukdama už komisijos kabineto durų.

Visgi užfiksuotas pažeidimas byloja, kad studentės tvarkos paiso ne visuomet. Rūkančios merginos pačiuptos Konstitucijos aikštėje, prie pat šiukšliadėžės, tačiau pastarąja nepasinaudojo. Pareigūnų darytose nuotraukose matyti, kaip prie merginų kojų pūpso pora nuorūkų.

„Studentės pasakojo, kad yra nerūkančios, bet tąkart neišlaikė egzamino ir užtraukė Konstitucijos aikštėje. Komisija atsižvelgė į tai, kad merginos gailisi padariusios nusižengimą ir skyrė joms po 300 litų baudos. Ją privalu sumokėti per 40 dienų arba, jei nesutinkama su komisijos sprendimu, per 10 dienų galima kreiptis į teismą“, – pasakojo komisijoje dalyvaujantis savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas.

Bedarbei bauda – 350 litų

Kitai moteriai, taip pat ne vietoje numetusiai nuorūką, pasisekė mažiau. Kadangi moters pasakojimas komisijai pasirodė ne nuoširdus, jai skirta 50 litų didesnė bauda, nei studentėms.

„Mes jos klausėme, kodėl, ji nuorūką numetė ant žemės, o ne į šiukšliadėžę, tai moteris atsakė, kad jai nuorūka netyčia iš rankų iškrito. Pasiteiravome, kodėl ji tos nuorūkos nepakėlė ir nenunešė iki šiukšliadėžės. Tada ji pakėlė aksi, truputį pamąstė ir pasakė, kad jai nuorūka nukrito į balą, tai šios pakelti ji negalėjusi. Kadangi moteris nebuvo nuoširdi, mes jai skyrėme 350 litų baudą“, – pasakojo G.Tamošiūnas.

Pati pažeidėja jau prie komisijos durų tikino prastai besijaučianti, labai išgyvenanti dėl jai gresiančios baudos, nes yra bedarbė. Išgirdusi Administracinės komisijos verdiktą, pažeidėja tikino, kad jai paskirta bauda lyginant su jos pajamomis per didelė. Tačiau komisijos sprendimo ji skųsti teismui neketina.

Dar trys savivaldybės policijos sučiuptos pažeidėjos laiku į komisijos posėdį neatvyko. G.Tamošiūnas patikino, kad, jeigu šios moterys nepasirodys, jų atvejai vis vien bus svarstomi komisijoje, o apie paskirtas baudas pažeidėjos bus informuotos raštu.

Baudos nėra drastiškos?

Šie atvejai sostinėje pirmieji, kuomet piniginėmis baudomis drausminami taisyklių nesilaikantys rūkaliai. Nustatytoje tvarkoje pažymėta, kad už numestą nuorūką gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 2 tūkst. litų. Komisijos nario nuomone, nustatytosios baudos nėra per didelės.

***
Portalas primena, kad Vilniaus miesto savivaldybė žada bausti ne vietoje nuorūkas numetusius asmenis ne tik baudomis iki 2000 litų, bet ir paviešindama informaciją apie juos savo tinklapyje internete.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių