Quantcast

Nors Balsių mokykla dar tik statoma, laisvų vietų lieka vis mažiau

Vilniuje, Balsiuose, statomos naujos mokyklos suoluose laisvų vietų lieka vis mažiau, o kai kurios klasės – jau perpildytos.

Rugsėjo 1-ąją atidaromoje mokykloje turėtų mokytis 826 pirmų-dešimtų klasių moksleiviai. Mokykloje taip pat numatyta ir priešmokyklinė grupė.

Rinkdama tėvų paraiškas, mokinius į mokyklą registruoja pati Balsių bendruomenė. „Tai nėra įprasta situacija, nes paprastai šį darbą atlieka savivaldybės švietimo skyrius, tačiau mes nusprendėme pasidalinti darbus ir paspartinti procesą. Laukti nebėra ko – mokykla darbą pradės jau po pusmečio“, – sakė Balsių bendruomenės pirmininko pavaduotojas Eitautas Bartuškevičius.

Mokykloje bus sukomplektuota 12 pradinio mokymo ir 18 pagrindinio mokymo (penktokų-dešimtokų) klasių. Aktyviausiai į Balsių mokyklą tėvai registruoja pirmokus – jų klasėse laisvų vietų liko tik viena kita.  Šio amžiaus vaikų apylinkėse daugiausia – beveik trečdalis visų Balsių vaikų. Ketinimus leisti vaikus į Balsių mokyklą reiškia ne tik Balsių, bet ir aplinkinių rajonų – Pagubės, Kryžokų sodų – gyventojai.

Šiuo metu didžioji dalis Balsių vaikų lanko Jeruzalės mokyklą, nuo jų gyvenamosios vietos nutolusią apie 10 km. Į naująją mokyklą, bendruomenės apklausos duomenimis, bent pusė balsiečių vaikų vaikščios pėsčiomis.

Savivaldybės švietimo skyriui prieš savaitę paskelbus mokyklos direktoriaus atrankos konkursą, tikimasi, kad registracija netrukus taps dar aktyvesnė. „Tėvams svarbu, kas vadovaus mokyklai ir kokius mokytojus šis direktorius pasirinks, todėl kai kurie dar delsia, laukia, kol bus paskelbtas atrankos laimėtojas“, – aiškina E.Bartuškevičius.

Balsiečiai, anot bendruomenės pirmininko pavaduotojo, sieks, kad pirmoji Vilniuje nepriklausomybės metais statoma valstybinė mokykla būtų kitokia. „Mūsų tikslas – sukurti mokyklą, kurioje būtų diegiamos pažangiausios Europoje ugdymo praktikos, vyktų aktyvi popamokinė veikla, glaudus bendradarbiavimas su bendruomene. Stereotipiniai požiūriai į mokyklą Balsiuose negalios ir tai matyti jau vien tik iš modernaus mokyklos pastato“, – E.Bartuškevičius priminė, kad mokyklos architektas Sigitas Kuncevičius projektuodamas pastatą apibendrino geriausią Skandinavijos, garsėjančios švietimo įstaigų kokybe, patirtį.

Šį sekmadienį nuo 10 val. ryto gyventojai kviečiami į atvirų durų dieną, kurios metu Balsių bendruomenė ir mokyklą statanti UAB „Merko statyba“ aprodys kylančios mokyklos patalpas. Registracija į atvirų durų dieną vykdoma internetu www.balsiai.org.

Viešosios ir privačios partnerystės principu, bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe, statoma mokykla Balsiuose pradėjo kilti 2010 metų vasarą, o duris atvers šių metų rugsėjo 1-ąją.


Šiame straipsnyje: Balsių mokykla

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ona

Ona portretas
Melas Švietimo skyrius niekada nerenka prašymų į mokyklas, nes tai daro pačios mokyklos.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių